8 Metoda Jak urychlit metabolismus

Doba čtení: 3 min

Metoda Jak urychlit metabolismus

Nadváha a obezita jsou často výsledkem zpožděného metabolismu. Jeho funkce závisí na hormonech, které produkuje štítná žláza. Výměnné procesy u mužů jsou rychlejší, ale obecně v průběhu let metabolismus zpomaluje.

To může být také ovlivněno změnou ročních období a občasným počasím. V zimě nám zbývá pocit, že kvůli prázdninám přibíráme na váze, ale ve skutečnosti je náš metabolismus nejpomalejší, a proto hromadíme přebytečné kilogramy.

1. Urychlení metabolismu bezpečně a bez námahy

lékař, metabolismus

Často kromě věku a ročních období, důvodem zpomalení metabolismu je stagnující životní styl, špatná výživa a škodlivé stravovací návyky.

Pro snadné posílení metabolismu v těle můžete udělat pár věcí. Nejjednodušší z nich je zahrnout procházky ve vašem každodenním životě. Jděte půl hodiny denně nebo jděte do posilovny. Zvláště pokud tyto aktivity kombinujete s Ideal Slim.

Když jste fyzicky aktivní, ztrácíte kalorie. To zase aktivuje metabolické procesy v těle. Pokud cvičíte pravidelně, váš metabolismus bude aktivní déle a budete tát kalorie i během spánku.

Důležité:

Nedělejte chybu při cvičení bezprostředně před spánkem, protože fyzická aktivita vzrušuje tělo a můžete začít trpět nespavostí. To má nepříznivý vliv na procesy výměny. Dokončete trénink alespoň 3 hodiny před spaním! Podívejte se na několik dalších tipů pro klidný a naplňující spánek!

2. Akumulace svalové hmoty

Čím více svalů máte, tím více kalorií spálíte v průměru denně, ať už jste aktivní nebo v klidu. To je způsobeno skutečností, že svalové buňky konzumují mnohem více kalorií než tukové buňky.

Zvědavost:

Kilogram tuku spotřebovává 2 kalorie denně, zatímco kilogram svalové hmoty spaluje 35-45 kalorií denně.

3. Pravidlo 8 Sklenice vody

Dehydratace vede ke zpomalení metabolismu. To je způsobeno skutečností, že voda je hlavním účastníkem procesu metabolismu v těle. Kromě toho voda potlačuje chuť k jídlu, což vede k zařazení nahromaděného tuku do procesu.

Pijte vodu, i když se vám nelíbí! Pokud nepijete vodu, metabolismus zpomaluje, aby pomohl funkci jater obnovit tekutiny v těle a nespaluje tuk. Omezte alkohol a zůstaňte hydratovaní. Nemíchejte alkohol s potravinami nasycenými kalorií.

4. Masáže, parní lázeň a infračervená sauna, kontrastní sprchy

Masáže

Je to o masáži proti celulitidě. Tato masáž síly urychluje čerpání krve z lymfy, což vede ke zvýšení metabolismu. Kromě toho, pokud děláte masáže s medem, obnovíte svaly, výrazně zlepšíte krevní oběh a posílíte proces metabolismu.

Takzvaná vakuová masáž je další dobrou volbou pro zlepšení mikrocirkulace krve v tkáních. Tak, to nejen zvyšuje metabolismus přes většinu kyslíku v krvi, ale také pomáhá zbavit se zadržovaných přebytečných tekutin a nahromaděných toxinů v těle.

Parní a infračervené paprsky otevírají póry a umožňují pokožce lépe dýchat. To také vede k likvidaci nahromaděných toxinů – přes póry nebo přes pot.

Chcete-li očistit od toxinů, aby kontrastní sprchy – alternativní teplé a studené vody, a vždy končí studenou vodou. Tím se uzavřou póry a zabrání jim v hromadění a bouchání nečistotami.

5. Aromaterapie, slunce a čerstvý vzduch

Aromaterapie

Aromaterapie uvolňuje cévy a napjaté svaly, což zlepšuje krevní oběh. Vířivky s éterické oleje pomáhají uvolňovat toxiny.

Ale nezapomeňte na čerstvý vzduch a slunce. Proveďte procházky ve slunečných okamžicích, což zvýší syntézu vitaminu D a spalování tuku.

6. Plný spánek a snížený stres

Plný spánek

Nedostatek spánku zvyšuje hladinu stresu, což zvyšuje produkci kortizolu. Kortizol zase zpomaluje metabolismus a vede k ukládání a hromadění tuku v těle. Když máte zdravý spánek, tělo produkuje růstový hormon, který pomáhá metabolismus. Jinými slovy, budete spalovat kalorie, zatímco spíte. Ale bude také stimulovat obnovu mozkových buněk.

Je důležité snížit stres na těle. To vede k uvolňování mastných kyselin, které jsou uloženy jako tuky.

7. Jablečný ocet a jód

Jablečný ocet je bohatý na draslík, který normalizuje funkci nervového systému, stejně jako organické kyseliny. Snižuje chuť k jídlu a stimuluje proces metabolismu. Kromě toho jablečný jablečný ocet výrazně sníží vaši touhu po džemu.

Nápad pro přijetí:

Ráno na prázdný žaludek rozpusťte lžíci octa ve sklenici teplé vody a vypijte ji. To vás naplní energií a zmírní trávení během dne.

Jód je nezbytný pro problémy se štítnou žlázou, protože může aktivovat své funkce a stimulovat metabolismus. Můžete ji získat z vlašských ořechů, jabloňových semen nebo mořských řas.

8. Vitamíny a stopové prvky

Vitamíny a stopové prvky

Můžete zvýšit metabolické procesy ve vašem těle, pokud užíváte železo (jablka, zelí, rýže), hořčík (banány), Omega-3 (mořské ryby a olivový olej), kyselina listová (zelená listová zelenina, fazole, pšeničný chléb) a vitamín B6 (banány, brambory, luštěniny).

Tím se upraví hladina leptinu. Je to hormon, který je zodpovědný za rychlost, jakou se v těle vyměňují látky. To také řídí spalování a hromadění tuku, stejně jako některé super potraviny.

V každém případě je nadváha a obezita škodlivá a nebezpečná pro zdraví a kvalitu života každého člověka. Objevte způsoby, ve kterých se nejlépe podaří vyrovnat se s hromadění tuku a které vám pomohou aktivovat váš metabolismus. Snížení nadváhy výrazně zlepší váš tón a každodenní život, stejně jako fungování celého těla. To se může stát ještě rychleji, pokud pijete Idealica každý den.

Ale udělej to teď, neodchákej na zítřek!

 

Podívejte se na další články v naší sekci Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *