Kombinujte potraviny + jógu pro oči pro silnější vidění

Doba čtení: 6 min

oči, vylepšené vidění, zrak

Kromě toho, že je to výraz emocí, slouží tento tak důležitý orgán jako náš hlavní referenční bod v realitě kolem nás. Proto musíme pravidelně provádět oční profylaxi. To lze provést pomocí různých cvičení. V posledních letech si získala širokou oblibu tibetská gymnastika pro lepší zrak a trénink jógy.

Jaké jsou různé typy zhoršeného vidění? Musím užívat doplňky selenu, abych zlepšil svůj zrak? Jaké jsou nejužitečnější a nejškodlivější potraviny pro oči? Je vhodné cvičit jógu pro zlepšení mé schopnosti soustředit se a vnímat obrazy? Kdy dochází k částečné nebo úplné ztrátě zraku? Jakou oční prevenci dělat?

Zhoršené vidění a chronické stavy, jako je astigmatismus, krátkozrakost a dalekozrakost, často vyžadují nošení brýlí nebo kontaktních čoček. K očnímu lékaři je dobré chodit každých pár měsíců na preventivní prohlídky. Většina odborníků vám také řekne, abyste přešli na ekologičtější životní styl. Patří sem správná strava bohatá na oku lahodící potraviny a také cvičení jógy pro lepší vidění.

oči, zrak

Je dobré se naučit rozpoznávat potraviny bohaté na rafinované cukry a soli. Jsou extrémně škodlivé pro dobrý zrak. Svou schopnost soustředit se a vnímat obrazy můžete dále posílit tím, že se za tímto účelem obrátíte na přírodní produkty. Biokapsle Visitec patří mezi nejoblíbenější produkty pro tento účel. Názory a ohlasy na ně na fórech jsou výborné a zákazníci považují jejich cenu v ČR za dostupnou.

Naučte se, jak kombinovat oku lahodící jídla s jógovými cvičeními pro lepší zrak!

Lidský zrak se stále více zhoršuje? – Typy poškození očí!

Typy poškození očí

Nedávné publikace ve Forbes and the Times ukazují, že průměrný člověk tráví každý den 8 až 11 hodin u počítače. To nevyhnutelně vede k negativním vedlejším účinkům. Některé z těch mírnějších, jako jsou bolesti spánku, únava a snadná podrážděnost, mohou být i příznakem trvalého poškození zraku. Nechceš riskovat, že o to úplně přijdeš, že?

Pak je možná čas na prevenci očí. Už jste někdy přimhouřili oči a promnuli si oči po dlouhém natahování před počítačem? Pokud ano, nejste sami. Prudký nárůst počtu dospělých trpících různými typy zrakového postižení se za posledních 20 let výrazně zvýšil. Nejčastějšími stížnostmi jsou rozmazané vidění, svědění a slzení očí, dvojité vidění a další známky napětí.

Oftalmologové doporučují, abychom v každodenním životě zdůrazňovali následující postupy pro posílení a udržení zraku:

 • Každou hodinu si dejte 10minutovou přestávku od obrazovky počítače.
 • Zavřete oči a trochu napněte spánky a třete si je, když se cítíte unavení.
 • Jezte přirozeně, včetně potravin bohatých na selen pro lepší zrak v jídelníčku.
 • Choďte častěji na čerstvý vzduch.
 • Dělejte jógová oční cvičení.

Jaké jsou nejužitečnější a nejškodlivější potraviny pro oči?

nejškodlivější potraviny pro oči

Udržování dobře vyvážené a zdravé stravy je klíčem k udržení dobré schopnosti soustředit se. Vizuální vnímání a reprodukce obrazů je klíčem k našemu normálnímu fungování jako jednotlivců. Tím, že jíme více zdravých potravin, pracujeme na snížení rizika vzniku různých typů problémů se zrakem. Závažným onemocněním se lze vyhnout, pokud do svého jídelníčku zařadíme produkty obsahující vitamíny, lutein a minerály známé jako antioxidanty.

Následující potraviny jsou považovány za nejprospěšnější pro oči:

 • Mrkev, kapusta, špenát a zelená zelenina. Jsou nasycené vitamínem A a luteinem.
 • Játra. Další skvělý zdroj vitamínu A.
 • Cuketa a růžičková kapusta. Vynikající pro získávání užitečných antioxidantů a luteinu.
 • Sladké brambory a máslo. Opět nasycený tolik důležitým vitamínem A.
 • Mastné ryby a mořské plody. Neexistuje lepší zdroj Omega-3 než oni.

Vyhněte se následujícím vizuálně škodlivým potravinám:

 • Bohaté na rafinované cukry a trans-tuky jako polevy, jako je majonéza, salátový dresink nebo želé.
 • „Bílé“ potraviny, jako jsou těstoviny, chléb a rýže.
 • Mastná masa. Nakrájejte vepřové maso na stůl.
 • Margarín. Jedna z nejškodlivějších potravin pro oči.
 • Nasycený tuk. Působí jako „zabijáci“ dobrého zraku.

Věnujme více pozornosti nejlepším jógovým a tibetským očním cvičením a lepšímu zraku.

Oční jóga – rychlá a snadná cvičení pro lepší vidění

Oční jóga

Oči jsou oknem do duše, ve které se zamilujete. Oftalmologie nám pomáhá diagnostikovat velké množství onemocnění, podle stavu sítnice a oční čočky. Naše zraková schopnost nám pomáhá orientovat se v realitě kolem nás. Stejně tak, že si všimne hrozícího nebezpečí, jako je rychlovka, která se blíží k chodníku.

Už jste někdy přimhouřili oči a promnuli si oči po dlouhém sezení u počítače? Pokud ano, nejste sami. Průměrný dospělý nyní tráví podle Světové zdravotnické organizace více než osm hodin denně zíráním na obrazovky toho či onoho druhu. Tato skutečnost nevyhnutelně vedla k nárůstu dospělých trpících rozmazaným viděním, svěděním a slzením očí a bolestmi hlavy. Obrazovky, včetně obrazovek počítačových monitorů, tabletů a chytrých telefonů, nutí uživatele soustředit svůj pohled na vzdálenost blízko obličeje.

Naštěstí jógová oční cvičení mohou pomoci regenerovat oční sval a buňky sítnice. Doporučují je i profesionální oftalmologové, při pečlivém praktikování uvolňují napjaté oční svaly, snižují napětí v obličeji a očích. Mohou také pomoci posílit naši schopnost soustředit se.

Zde je několik rychlých a jednoduchých cvičení jógy pro posílení zraku:

Cvičení jógy pro zaměření a posílení očních svalů:

jógy pro zaměření a posílení

 1. Posaďte se do pohodlné polohy.
 2. Zaměřte se na objekt v dálce a dívejte se tam několik sekund.
 3. Přesuňte zaostření na bližší objekt a několik sekund se na něj dívejte.
 4. Poté se zaměřte na něco, co je vám blízké, například na palec vaší ruky.
 5. Podívejte se – nejprve zpět k nejvzdálenějšímu předmětu, pak k nejvzdálenějšímu.
 6. Toto cvičení opakujte několikrát po dobu 2 minut.

Jógové cvičení proti suchosti a únavě očí:

cvičení proti suchosti očí

 1. Posaďte se nebo se postavte rovně. Udržujte ramena uvolněná, krk rovný a dívejte se dopředu.
 2. Velmi rychle mrkejte očima po dobu 10-15 sekund.
 3. Opatrně nechte oči zavřít.
 4. Pokuste se postup opakovat alespoň jednou za hodinu.

Cvičení jógy na posílení očního svalu:

posílení očního svalu

 1. Silně si třete ruce po dobu 10 sekund, abyste mezi dlaněmi vytvořili pocit tepla a energie.
 2. Opatrně položte dlaně na oči a zavřete je. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, čímž uvolníte tělo.
 3. Vnímejte, jak teplo a tma pomalu začínají uklidňovat a odstraňovat veškeré napětí v zadní části očí.
 4. Nechte dlaně spočívat na očích, dokud nezmizí pocit tepla.

#1. Tibetské cvičení zakrývání očí dlaněmi

Tibetské cvičení

Třete si ruce po dobu 10 až 15 sekund, dokud nebudou teplé a nabité energií. Poté je opatrně přiložte na oči. Konečky prstů nechte spočívat na čele, dlaně nad očima a spodní část na tvářích. Nedotýkejte se očních bulv přímo, ale vytvořte před nimi „tmavý závěs“.

Zavřete oči, zhluboka se nadechněte a uvolněte se. Představte si oči, které pohlcují temnotu jako houba a vítají léčivé teplo a energii vašich rukou. Představte si, že jsou měkké a prostorné a užijte si tuto přestávku od vizuální stimulace. Pokračujte v tibetském cvičení s dlaněmi, dokud se nebudete cítit uvolněně. To může trvat několik sekund nebo pět minut. Až budete připraveni „vynořit se“ do reality, pomalu otevřete oči.

Důležité! Toto cvičení dlaně můžete úspěšně kombinovat s Ayur Read Pro.

# 2 Jógové cvičení pro posílení zraku s rotací očí!

cvičení pro posílení zraku

Posaďte se rovně s narovnanou páteří a uvolněte se. Zjemněte své oči uvolněním svalů očí a obličeje. Aniž byste pohnuli hlavou, podívejte se nahoru na strop. Poté pomalu otáčejte očima ve směru hodinových ručiček a sledujte největší možný kruh. Během toho se pečlivě zaměřte na periferní objekty. Opakujte 3x, poté zavřete oči a uvolněte se. Až budete připraveni, proveďte stejný pohyb otočením očí 3krát proti směru hodinových ručiček.

Užitečný! Toto jógové cvičení na posílení schopnosti soustředit se funguje ještě lépe s biokapslemi Ocuvit.

# 3. Cvičení zaměřené na posun!

Cvičení zaměřené na posun

Uvolněte své tělo a zhluboka se nadechněte. Jednu ruku držte rovně před sebou v uvolněné pěsti, palce nahoru. Zaměřte na to svůj pohled. Při tom pomalu posouvejte palec směrem k nosu, čímž ztratíte jasný obraz. Zastavte se na 1-2 nádechy a poté natáhněte paži zpět do původně natažené polohy, přičemž se zaměřte na palec. Opakujte až 10krát.

# 4. Cvičení jógy pro pohled na vzdálené předměty!

Cvičení jógy

Zaměřte svůj pohled na vzdálený předmět. Pokud jste uvnitř, podívejte se z okna. Dívejte se na to co nejjasněji a přitom postupně uvolňujte svaly očí a obličeje. Zhluboka se nadechněte a poté pomalu otočte svůj pohled k jinému vzdálenému předmětu kolem vás.

Představte si, že se vaše oči jemně ponoří do obrazu. Nechte svou vizi „plavat“ ve světě kolem sebe a zastavte se před předměty v různých vzdálenostech od vás. Jako bonus navíc. Užívejte si vizi a buďte vděční.

Drahocenné! Nenechte si ujít příležitost obnovit normální vidění kombinací tohoto očního tréninku s biokapslemi Ophtalax!

# 5. Rotační jóga-oční cvičení!

Rotační jóga-oční cvičení

Sedněte si s rovnýma nohama před tělo. Položte levou ruku na levé koleno. Držte pravou pěst nad pravým kolenem s palcem směřujícím nahoru. Narovnejte loket. Poté držte hlavu v klidu a zaměřte svůj pohled na palec. Udělejte palcem kruh. Opakujte 5x ve směru a proti směru hodinových ručiček. Poté spusťte postup znovu levým palcem. Až budete hotovi, zavřete a uvolněte oči a úplně se uvolněte.

Věděli jste, že…? Biokapky Oculear pro jasnější vidění a zaostření obnoví váš zrak rychleji než jakékoli cvičení jógy!

Oční zdraví určuje kvalitu života!

posílení zraku, cvičení, oči, užitečné tipy

Nikdy nevíte, jak cenná je lidská vize, dokud ji neztratíte. Udělejte cokoli, abyste si to udrželi. Provádějte pravidelnou oční profylaxi. Více odpočívejte a smějte se. Jezte přirozeně s jídelníčkem bohatým na vitamíny, antioxidanty a minerály. Tímto způsobem budete jasně vidět a vnímat svět kolem sebe s každým jasným detailem!

Další zajímavé a užitečné články – podívejte se na náš blog!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *