7 Super potraviny pro zdravé srdce

Doba čtení: 4 min

7 Super potraviny pro zdravé srdce

Většina lidí má jasnou představu o potravinách, které poškozují naše zdraví. Jedná se o produkty plné nezdravých tuků, potravinářských přípravků, pečiva a sladkostí bohatých na cukr. Mohl byste si vzpomenout na ty potraviny, které jsou dobré pro kardiovaskulární systém? Kolik potravin byste mohli pojmenovat? Snad žádný, s výjimkou ryb, bohatých na omega 3 mastné kyseliny, protože téměř každý ví, že jsou mimořádně dobré pro zdraví srdce.

Tento důležitý orgán potřebuje kontinuální výživu, takže může fungovat normálně, protože, pokud bychom mohli mít nějaký spánek a odpočinek, nikdy nepřestane fungovat. Ve chvíli, kdy to přestane fungovat, budeme mrtví. Ve skutečnosti věda zjistila, že tento orgán začíná bít od 4. Můžete o tom přemýšlet, až budete příště unaveni z práce. Odborníci doporučují pozitivní dopad na jeho práci s přírodními biokosmeti, které se skládají z přírodních složek. Dobrým příkladem takového produktu je NeoCard, s přírodními extrakty.

Lidské srdce – úžasný orgán, který dělá úžasnou práci

zdravé srdce

Můžete provést snadný experiment doma, abyste zjistili, jak silné je vaše srdce ve skutečnosti. Vezměte tenisový míček a zmáčkněte ho tvrdě na několik sekund. Pusť to a zmáčkni to znovu. Opakujte to několikrát. Nyní byste měli být vědomi práce, že srdce dělá od svého prvního druhého se stává naživu až do své smrti. Měli byste se zaměřit na vytvrzování funkce cibule, citronu a česneku, pokud byste chtěli zachovat jeho normální fungování.

Také byste měli konzumovat více potravin pro normalizaci krevního tlaku, abyste snížili riziko vzniku hypertenze. Prosím, mějte na paměti, že riziko infarktu zdvojnásobí pro lidi, kteří nemají cvičení pravidelně. Tento úžasný sval má také skvělé regenerační vlastnosti – jeho buňky mají schopnost regenerovat a „léčit“ se navzájem, pokud jsou zbývající orgány těla zdravé.

  • Zde je několik dalších zábavných faktů o tom, jak lidské srdce funguje:
  • Waltz je tanec, jehož rytmus je nejvíce podobný našemu tepu.
  • Ženské srdce bije rychleji než muž – 78 bije za sekundu, zatímco muž pracuje s 70 tepů za sekundu.
  • Rohovka je jediná část těla, která nedostává krev z kardiovaskulárního systému čerpáním. Zbytek
  • 75 bilionů buněk v našem těle to udělat.
  • Je to umístění srdce, které dělá pravé plíce vypadat větší než levá.
  • Olivový olej je považován za dobrý způsob, jak snížit riziko srdečního infarktu.

Apple den udržuje kardiologa pryč

apple

Kromě toho, že jsou bohaté na vitamín C, jablka obsahují spoustu pektinů – je to speciální typ vláken, které podporují funkce kardiovaskulárního systému. Obsahují také antioxidant zvaný quercetin, který pomáhá pumpovat krev z buněk do těla. Čerstvě vymačkaný šálek jablečné šťávy přispívá k regulaci naší hladiny cukru v krvi. Navíc, pokud náhodou jíte celé jablko, pomůže to zlepšit celý lipidový profil krve. Vědci zjistili, že jablka jsou mimořádně zdravým doplňkem každé stravy, protože jíst jen jeden z nich před jídlem pozitivně ovlivňuje chuť k jídlu.

Pojďme se dozvědět více o 7 superfoods pro zdravé srdce:

1. Produkty plné Omega 3 snižují riziko arytmie

Omega 3

Losos je králem všech potravin, ale existuje více důvodů, proč ji zahrnout do týdenního menu, spolu s ořechy, semeny, klíčky, avokádo, tuňák, mořské plody, humři, sleď, sardinky a makrela. Výzkum ukazuje, že po produktu bohatém na kyseliny Omega 3 se riziko vzniku arytmie a arteriosklerózy výrazně snižuje.

2. Bobule – vůně pro některé zdravé sladkost arytmie

BobuleJedním z hlavních důvodů, proč jsou bobule mimořádně dobré pro naše zdraví, je skutečnost, že jsou bohaté na řadu antioxidantů, které z jejich strany pomáhají snižovat riziko kardiovaskulární okluze a eliminují negativní dopad volných radikálů v našem prostředí. Jsou to zdravý způsob, jak zásobit na denní dávku sladké pro naše tělo.

3. Rajčata – bohaté na draslík a vitamín C

RajčataČervené ovoce, které se ve skutečnosti nezdá, že by se vešlo do ovocného salátu, je bohaté na zdravá vlákna, antioxidanty, vitamín C a draslík, které podporují funkci kardiovaskulárního systému. Kromě toho jsou také bohaté na lykopen, přírodní karotenoid, který bojuje proti špatnému cholesterolu LDL a snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění.

4. Červené víno – pro zdravé, šťastné, milostné srdce

Červené vínoČervené víno, samozřejmě, obsahuje vysoké hladiny alkoholu a neměli bychom pít příliš mnoho. Nicméně, sklenice nebo dvě s večeří, zejména v kombinaci s červeným masem, má dobrý vliv na kardiovaskulární systém, protože je bohatý na antioxidanty.

 

5. Listové zeleniny / zelenina – železo, železo, a ještě více železa

Listové zeleniny / zeleninaVšechny listové zeleniny jsou bohaté na zinek a železo. Můžete si dát více brokolice, špenátu, raketového salátu, bazalky a zeleného salátu. Pečují o srdeční sval, snižují riziko kardiovaskulární okluze, protože pomáhají udržovat stěny tepny pevné a široké. Můžete je mít ve velkorysých částkách – nemají žádné negativní dopady na kontrolu tělesné hmotnosti!

6. Granátové jablko – Boží ovoce, které je plné draslíku

Granátové jablkoMalé křupavé a šťavnaté kousky granátového jablka obsahují mnoho zdravých vláken, antioxidantů a draslíku, což je klíčový prvek pro zdraví srdce. Obsahují také mnoho prvků, nazývaných ellagitannins, které pomáhají eliminovat cholesterol nahromaděný v krvi. Mohou také pomoci při vyrovnávání hladiny krevního tlaku.

7. Květák – Dobré pro vaše tělo a obrázek

Květák

Květák je skvělá zelenina, kterou často zanedbáváme. Je bohatý na isothiokyanát, antioxidant a vitamín C. Oba mají nádherný vliv na srdeční sval a denní svalový tonus. Aby se zachovaly tyto živiny v něm, to je nejlepší konzumovat pečené s trochou olivového oleje, nebo vařené nebo kaše jako pyré nebo polévka.

Naslouchejte svému srdci, aby vám to mohlo být věrné!

super potraviny

Náš rychle se rozvíjející způsob života nám často neumožňuje užít si čas na odpočinek a relaxaci. Prosím, nezapomeňte, že stres je číslo jedna příčinou mrtvice nebo infarktu. Vezměte potřebnou péči o své srdce, aby mohlo bít v rytmu mnohem více let. Vyživujte ji přírodními potravinami a biokosmetickými produkty. Vyberte si ty s přírodními extrakty. Takové prostředky nárazu pro denní tón by mohly být s přírodními extrakty zvané HeartTonic.

 

Podívejte se na další články v naší sekci Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.