7 tipů, jak se postarat o křečové žíly doma

Doba čtení: 4 min

křečové žíly, léčba

Křečové žíly jsou dobře známý problém. Vyskytují se v milionech lidí po celém světě, a to je věřil, že ženy jsou ve větším riziku než muži. Těhotenství je dalším faktorem, který přispívá k většímu riziku jejich výskytu. Jsou také častější u lidí, kteří pracují v kanceláři a musí sedět celý den. To je zase činí náchylnějšími k obezitě, což je opět faktorem pro vzhled křečových žil. Jsou docela „drzé“ a to může být často obtížné se jich zbavit, bez ohledu na to, jak moc se snažíte.

Někteří lidé je prostě považují za nepříjemné, ale to je případ, kdy křečové žíly nepřinášejí bolest a nepohodlí. Nicméně, to je nejlepší, aby se určité úsilí o zlepšení jejich stavu. Mnoho lidí se o ně stará doma pomocí různých bylin a tradičních metod. A jako další alternativu můžete zvážit některé nabídky s přírodními složkami; například přírodní krém VarikoSette.

Náš tým vybral některé z nejvíce bylin na pomoc péči o křečové žíly. Podívali jsme se také na jiné metody, jako je větší fyzická aktivita a zdravý životní styl. Chcete se dozvědět, jak každý z nich funguje? Zůstaň s námi až do konce a zjisti to!

1. Gotu Kola pro krásnější žíly, stejně jako dostatek kolagenu

Gotu Kola

Gotu kola je rostlina známá také jako Asijská Centella. Obsahuje látku zvanou triterpenová frakce asijské Centely. To je zvláště užitečné pro křečové žíly, protože podporuje produkci kolagenu a elastinu. Tyto prvky jsou potřebné k posílení vnitřní obložení a stěn žil, stejně jako krásu kůže kolem nich. Silné a zesílené žíly jsou méně náchylné k dilataci. Elastin a kolagen jsou prvky, které lidé přestanou produkovat s věkem – což zvyšuje pravděpodobnost křečových žil. Gotu kola má také pozitivní vliv na snížení otoku a podporu krevního oběhu.

2. Hora Arnica na podporu pohybového aparátu

Hora Arnica

Arnica je jednou z nejznámějších bylin, pokud jde o podporu pohybového aparátu a kloubů. Pokud trpíte bolestí spojenou s křečovými žilami, může vám pomoci arnika. Ačkoli se nepoužívá přímo, může mít dobrý vliv na celkovou pohyblivost a fyzickou aktivitu. Proto musíte najít podobné přírodní řešení nebo organické s obsahem arniky. Například, přírodní krém pro podporu stavu křečových žil Solvenin.

3. Proveďte změny ve vaší stravě!

starší, dieta

Zadržování vody může mít negativní vliv na křečové žíly. Je to hlavně kvůli nadměrné konzumaci slaných potravin. Draslík pomáhá řešit tento problém. Proto doporučujeme jíst potraviny, které jsou bohaté na draslík. Zde jsou některé z nich:

 • Mandle;
 • Pistácie;
 • Čočka;
 • Bílé fazole;
 • Brambory;
 • Hlávkový salát;
 • Losos;
 • Tuňák.

Tento seznam potravin je poměrně nízkokalorický a může být užitečný pro lidi s nadváhou. S trochu příliš velkou váhu také zvyšuje šance na rozvoj křečových žil. Je to proto, že hmotnost celého těla je udržována spodní částí pohybového aparátu. Pokud si myslíte, že máte trochu nadváhu a trpíte křečovými žilami, je nejlepší zvolit správnou stravu a sledovat ji. Ale neuchylují se k extrémům a nebezpečným dietám pro rychlejší hubnutí, protože mohou mít docela negativní dopad!

4. Konzumujte více flavonoidů

flavonoidů

Flavonoidy jsou skupina přírodních látek nalezených v ovoci, zelenině, čaji, víně, květinách. Jsou velmi prospěšné pro celé tělo. Tuto definici poskytuje Americká národní lékařská knihovna.

Jíst více potravin, které obsahují flavonoidy může také pomoci vaše křečové žíly smlouvy rychleji.

Zlepšují krevní oběh, což udržuje jeho pohyb a tím snižuje pravděpodobnost zhoršení stavu žil. Pomáhají také rovnováhu krevního tlaku v tepnách a mohou uvolnit cévy. Všechny tyto procesy mohou mít příznivý vliv na křečové žíly.

Potraviny bohaté na flavonoidy zahrnují:

 • Zelenina – Cibule, Paprika, Špenát, Brokolice, Česnek
 • Ovoce – Citrusové plody, hrozny, třešně, jablka a borůvky
 • Kakao
 • Čaj
 • Víno

5. Šaty volně

Nošení přiléhavého oblečení může omezit průtok krve do křečových žil. Krevní oběh je obvykle lepší tím, že nosí volné oblečení, které neomezuje přívod krve do spodní části těla.

Pokud jste žena a fanoušek podpatků, možná budete muset vzdát. Ploché boty mohou také pomoci pozitivně propagovat jejich stav. Pokud máte stále důležitou schůzku a musíte být na patách, nepropadejte panice. K dispozici je také organické řešení, které vám může pomoci v tomto případě – například přírodní Solvenin.

6. Udržujte nohy (a hlavu) nahoru

nohy nahoru, odpočinek

Udržet nohy nahoru, nebo alespoň vleže, může zlepšit krevní oběh k nim. Vyrovnávají se na úrovni srdce, a tak to dělá krevní oběh vyváženější. To také snižuje tlak v žilách nohou, a gravitace pomůže průtok krve harmonicky zpět do srdce. Nemusíte být v této pozici po celou dobu – můžete je zvednout, pokud jste byli v práci celý den, například.

7. Nepřestávejte se pohybovat

Vyhněte se stání na dlouhou dobu. Pokud potřebujete – vstát a na chvíli chodit. Změňte polohu nohou, abyste pomohli krevnímu oběhu. Masírujte je, pokud to situace dovolí.

Prosím, snažte se zkřížit nohy, protože to může dále omezit průtok krve k nim. Nicméně, můžete mít balíček Wintex přírodní gel pro křečové žíly v okolí, pokud nemůžete vždy následovat.

Buďte aktivní a svobodní!

křečové žíly

Dokonce i v přítomnosti křečových žil jsou nejdůležitější faktory jasné – zdravé stravování a cvičení. I když se mohou občas zdát bezvýznamné, mohou změnit naše životy. V dnešní době je tok informací obrovský, jsme zaplaveni reklamami na nejnovější a nejchutnější hamburgery, pizzy, koláče – nedávají se jim! Žijte dobře, buďte aktivní a jíst zdravé potraviny!

 

Podívejte se na další články v naší sekci Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.