Super potraviny pro zdravé srdce

Doba čtení: 9 min

Super potraviny pro zdravé srdce

Jednou z výhod života v zemi, která má čtyři roční období, je dostatek ovoce a zeleniny. Dostat se do formy na léto nevyžaduje mnoho úsilí, protože to, co je na trhu k dispozici, je rozmanité. Můžeme snadno detoxikovat tělo, bojovat s houbovými infekcemi a zvýšit libido tím, že jíme, co chceme. Pamatujte, že existují potraviny, které regulují krevní tlak a udržují srdce zdravé a šťastné!

Teplé počasí a delší den také předurčují k častějším procházkám a fyzické aktivitě po práci. Aktivnější životní styl v létě však často může vést k vyšším hladinám krevního tlaku. Existují určitá jídla, která jsou pro konzumaci v létě vhodnější pro lidi s hypertenzí.

Jednou z hlavních věcí, kterou každý ví o stravování v letní sezóně, je, že by se měl vyvarovat tučných jídel. Samozřejmě jezte ryby a plody moře bohaté na Omega-3 mastné kyseliny. Řada studií amerického zdravotního institutu, dostupná veřejnosti, ukazuje, že pomáhají snižovat vysoký krevní tlak. V teplejších měsících se vyhněte vepřovému, hovězímu a jehněčímu masu. Tisíce lidí trpících problémy s krevním tlakem v České republice se rozhodly spoléhat pro klidnější srdce Cardi Form. Jsou jedním z nejoblíbenějších produktů proti hypertenzi a jsou zcela dostupné.

Jaký je rozdíl mezi hypertenzí a hypotenzí? Hypertenze – příznaky a jak je rozpoznat? Co je hypertenze prvního stupně? Je to stejné s hypertenzí ICD? A hypertenze bílé zástěry? Jak jíst, pokud trpíme vysokým krevním tlakem? Jakých potravin se v létě vyvarovat ke snížení krevního tlaku?

Níže se dozvíte nejlepší potraviny pro hypertoniky v létě 2023!

Hypertenze – příznaky a léčba – co potřebujeme vědět?

Hypertenze - příznaky a léčba

Mnoho lidí na celém světě trpí hypertenzí a hypotenzí. Jedná se o dva různé stavy. Prozatím se zaměřme na tu první. Týká se lidí, kteří trpí chronicky vysokým krevním tlakem. Samo o sobě to není nebezpečná zdravotní choroba. Ale výrazně zvyšuje riziko náhlého infarktu nebo mrtvice. Jak ale rozpoznat příznaky hypertenze – příznaky – na začátku?

Máte vysoký krevní tlak nebo hypertenzi – příznaky, pokud trpíte:

 • Váš krevní tlak je v následujících hodnotách: 130/80 nebo 139/89;
 • Máte rodinné břemeno;
 • Neustále se cítíte ve stresu;
 • Vaše ústa snadno schnou;
 • Cítíte pulzující pocit v končetinách nebo hlavě;

Mnoho lidí trpí hypertenzí prvního stupně nebo hypertenzí. Neočekávané změny v životě a vysoká úroveň denního stresu vedly ke zvýšení případů takzvané hypertenze v bílém plášti nebo hypertenze. Je to přirozená reakce těla na nervové napětí. Odhaduje se, že podle WHO má téměř 35 ‰ všech lidí na světě hypertenzi s bílým pláštěm. Více se dozvíte z informačního videa „Medical Minute Monday“ na YouTube.

Nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět o nemoci hypertenze – symptomech – lze shrnout následovně:

 • Hypertenze 1. stupně a IBD hypertenze jsou také známé jako esenciální hypertenze. Nejsou tak život ohrožující.
 • Případy hypertenze bílého pláště jsou v posledních letech stále častější.
 • Přítomnost vysokého krevního tlaku během těhotenství je běžná.
 • Krevní tlak není ovlivněn tím, zda se jedná o tmavou nebo světlou část dne. Ráno můžete mít vysoký krevní tlak. Večer ale také často trpíte vysokým krevním tlakem.
 • Pokud máte trvale vysoký krevní tlak a rychlý srdeční tep, poraďte se s kardiologem.
Rozdíl mezi hypertenzí a hypotenzí!

Ačkoli jsou si hypertenze a hypotenze podobné názvem, jsou to dva různé stavy. První se týká průměrných hodnot krevního tlaku, včetně systolického a diastolického krevního tlaku mezi 139/89. Druhá se týká nízkého krevního tlaku v rozmezí 90/60. Existuje přímá souvislost mezi přítomností vysokého krevního tlaku a rychlého srdečního tepu.

Hypertenze – příčiny a léčba – existují alternativní metody?

Hypertenze - příčiny a léčba

Někteří lékaři se domnívají, že hypertenze a léky jdou ruku v ruce. Jiní však také nabízejí alternativní přístupy ke snížení vysokého krevního tlaku. Udržování systolického a diastolického krevního tlaku v normě již není přirozenou misí! Tisíce Čechů spoléhaly na bezpečné a zajištěné působení CardiOne  pro zdravější a šťastnější srdce. A nebyli zklamaní!

Během těhotenství není neobvyklé trpět vysokým krevním tlakem. Je ale dobré kontaktovat lékaře, pokud se stane chronickým. Někdy máte ráno vysoký krevní tlak. Jindy vede nervové napětí v práci k vysokému krevnímu tlaku večer. Pokuste se uklidnit nervy tím, že si dáte uklidňující čaje pro mysl, ducha a tělo.

Níže jsme vybrali několik alternativních přístupů k přítomnosti vysokého krevního tlaku – léčba a příčiny:

 • Doporučuje se, aby v případě vysokého krevního tlaku sestup byl postupný a nikoli náhlý.
 • Zkuste uvolnit stres pravidelným sportem a kardio.
 • Jóga je skvělý způsob, jak dosáhnout vnitřní a vnější rovnováhy.
 • Harmonizujte svůj vysoký krevní tlak – domácí léčba bylinnými čaji a hudbou k meditaci.
 • Minimalizujte faktory, které vám způsobují stres.

žena, jóga

Vysoký krevní tlak – domácí léčba ajurvédou!

Starověký indický systém harmonického a vyváženého životního stylu ajurvédy nabízí užitečné tipy, jak jíst vyváženou stravu. Překlad jeho názvu znamená „věda o životě a dlouhověkosti“. Cílem je pomoci lidem překonat jejich zdravotní a psychické problémy prostřednictvím meditace. Stejně jako změny v denních návycích. To vše je mimořádně užitečné při vysokém krevním tlaku – domácí léčbě. Zvláštní pozornost věnuje lidskému chování v různých ročních obdobích. Zjistěte, jak být na podzim zdravý a krásný!

Vysoký krevní tlak – domácí léčba více tekutinami a ochlazováním potravin!

Potraviny pro hypertenzi a vysoký krevní tlak

Jakékoli ovoce nebo zelenina typické pro léto, které mají vysoký obsah vody, lze považovat za „ochlazující“ jídlo. Protože jsou v této sezóně teploty obvykle vysoké, naše těla se neustále potí, aby se trochu ochladila. To je mimořádně vhodné pro snížení vysokého krevního tlaku v horku.

Lidé s vysokým krevním tlakem potřebují k dosažení vnitřní rovnováhy více tekutin. Nejlepší je konzumovat ovoce a zeleninu, které se v naší zemi přirozeně vyskytují, protože jsou zakotveny v naší evoluční paměti.

Doporučeno: zelená listová zelenina, okurka, petržel, lilek, cuketa, celer, celer, grapefruit, meloun, meloun, broskve, máta, rajče, paprika, mrkev, citron.

Vysoký krevní tlak – dieta s lehkým masem a rostlinnými bílkovinami!

Naše těla štěpí tuk mnohem pomaleji, když je venku horko. Pokud konzumujeme masné výrobky s vysokým obsahem tuku, riskujeme, že nám nebezpečně zvýší krevní tlak a cholesterol. Kromě toho brání správnému fungování kardiovaskulárního systému. Proto je nejlepší vsadit na lehčí maso, například na ryby a kuře. Příroda také nabízí bohatou sadu rostlinných bílkovin, které jsou mimořádně dobrým zdrojem železa.

Doporučeno: kuře, krůta, ryby, plody moře, vejce, fazole, čočka, hrášek, cizrna, quinoa, klíčky, ořechy, semínka, olivový olej.

Vysoký krevní tlak – dieta za studena!

studenou polévkou

Polévky jsou lehké a příjemné jídlo, ale teplá fazolová polévka nebo v létě vařené hovězí maso může naši tělesnou teplotu nadměrně zvýšit. Naše i světová kulinářská tradice nám však nabízí na výběr bohaté velmi studené a osvěžující polévky. Kromě tradičního a výživného tarataru namíchejte rychlé gazpacho a voňavou polévku z máty.

Doporučení: Tarator, gazpacho, studená hrachová polévka s mátou, chladivá špenátová polévka s avokádem.

Vysoký krevní tlak – dieta s kořeněnými akcenty pro horké vášně

měření krevního tlaku

Pikantní jídla jsou extrémně bohatá na různé druhy vitamínů a minerálů. Proto není dobré je v letní sezóně úplně ignorovat. Přidejte další pečené červené papriky plněné rýží a kořením a vychutnejte si chuť. Pokud vám bude příliš horko, přidejte trochu jogurtu v čisté formě nebo ve formě kefíru.

Návrhy: pečená červená paprika, zázvor;

Léčba hypertenze luštěninami pro zdravého ducha ve zdravém těle!

Luštěinové deriváty jsou skvělým zdrojem minerálů, vlákniny, zinku, železa, fosforu a různých vitamínů. Mezi nejsycenější jimi patří quinoa, čočka, fazole, cizrna, rýže, hrášek a kuskus. Lze je snadno vařit, chladit a přidávat do salátů. Ve vedru není nic zdravějšího!

Návrhy: čočka, fazole, zelené fazole, rýže, hrášek, quinoa, cizrna;

Potraviny s vlivem na krevní tlak

Sůl

Sůl

Sůl je nejaktivnější doplněk, který zvyšuje krevní tlak. Je velmi důležité, že s vysokým krevním tlakem omezíte jeho příjem na maximum, i když můžete – přestat konzumovat úplně. V jedné čajové lžičce stolní soli je téměř 2300 miligramů sodíku.

Věděl jsi to…?

Třel je mikroelegant, který má hlavní funkci při udržování výměny krve v těle, řídí činnost svalů a nervů. Spotřeba velkého množství sodíku vede k vyčerpání zásob draslíku. Nerovnováha v synchronizaci mezi sodíkem a draslíkem může mít za následek porušení funkcí srdce, mozku a jater.

Alkoholu

Lidé, kteří trpí hypertenzí, by se měli vyhnout konzumaci jakéhokoli druhu alkoholu a alkoholických nápojů. Alkohol snižuje účinek a účinnost léků, které užíváte.

Tip: Pokud trpíte hypotenze (nízký krevní tlak), doporučuje se denní konzumace sklenice vína!

Cukru

Cukr zvyšuje šance na cukrovku a nadváhu. Kromě toho zvyšuje krevní tlak a doporučuje se nahradit jeho spotřebu přírodním medem.

Hranolky

Oblíbené hranolky se mohou stát noční můrou pro lidi, kteří trpí hypertenzí. Obsahují trans-tuky a hodně sodíku. Průměrná porce brambor má 20 g tuku a 300 mg sodíku.

Klobásy

Klobásy

Abyste zabránili náhlému zvýšení krevního tlaku, měli byste se vyhnout pomíněným a uzeným klobásám (jako jsou klobásy a šunka). Maso deliactes, které jsou rescised s doplňky stravy, obsahují sůl a tuk.

Kuřecí kůže

Kuřecí kůže může být velmi lákavá, ale také obsahuje nasycené tuky, trans-tuky, hydrogenované oleje. Jednodušeji řečeno, kuřecí kůže zvyšuje hladinu LDL cholesterolu (což je považováno za škodlivé a špatné). Vysoký cholesterol nutně také negativně ovlivňuje hypertenzi, může způsobit hypertenzi nebo zhoršit zdraví.

Káva a čaj

Sycená voda, čaj a káva jsou na seznamu nápojů s vysokým obsahem kofeinu a vedou k prudkému nárůstu kocoura a krevního tlaku.

Sladkosti a čokoláda

Sladkosti a čokoláda

Chutné pro každého člověka koláče, sušenky, muffiny, croissanty, obsahují máslo, cukr, nasycené tuky a sodík. To povede ke zvýšení hladiny cukru v krvi a krevního tlaku. Přečtěte si pozorně etikety sladkých potravin, které si koupíte, a vyberte si alternativy s nízkým obsahem cukru a tuku.

Čokoláda, na druhé straně, obsahuje theobromin. Tato látka zlepšuje srdeční rytmus. Čokoláda může být konzumována ráno, s nejméně 70% kakaa a ne více než dva kusy. Čím tmavší je čokoláda, tím méně tuku obsahuje.

Kysané zelí a okurky

Tyto dva produkty jsou skvělý doplněk k jakékoliv stravě, protože jsou nízkokalorické. Problém pochází z jejich vysokého obsahu sodíku. Například, půl šálku kysaného zelí obsahuje více než 450 miligramů sodíku, a jedna okurka – přibližně 550 miligramů. Doporučená denní dávka příjmu sodíku je 2300 miligramů.

Energetické nápoje

Pokud trpíte hypotenze, můžete použít energetické nápoje ke zvýšení krevního tlaku. Samozřejmě, že mají mnoho vedlejších účinků a jsou stále více definovány jako nezdravé, a to navzdory vysokému obsahu draslíku, hořčíku a sodíku.

Věděl jsi to…? Mrkev a špenát se doporučují pro spotřebu hypertenzí, protože tato zelenina normalizuje krevní tlak. Nabídka je žádoucí, aby byla bohatá na čerstvá vejce, kuře, semena a čerstvou zelenou zeleninu.

Ovoce, zelenina a zeleninové bílkoviny – přátelé v teple!

matka, dcera, kuchyně

Vysoký krevní tlak je problém, který postihuje téměř 25% všech lidí na světě. Letní vedra a vysoké teploty předurčují k častějším projevům hypertenze. Abyste proti nim preventivně působili – jezte více čerstvého ovoce a zeleniny. Zdůrazněte rybí a rostlinné bílkoviny. Jsou potravou pro mysl a srdce. Vyhněte se tučným jídlům. Nic nezasahuje do krevního tlaku jako oni.

Super potraviny pro zdravé srdce

7 Super potraviny pro zdravé srdce

Většina lidí má jasnou představu o potravinách, které poškozují naše zdraví. Jedná se o produkty plné nezdravých tuků, potravinářských přípravků, pečiva a sladkostí bohatých na cukr. Mohl byste si vzpomenout na ty potraviny, které jsou dobré pro kardiovaskulární systém? Kolik potravin byste mohli pojmenovat? Snad žádný, s výjimkou ryb, bohatých na omega 3 mastné kyseliny, protože téměř každý ví, že jsou mimořádně dobré pro zdraví srdce.

Tento důležitý orgán potřebuje kontinuální výživu, takže může fungovat normálně, protože, pokud bychom mohli mít nějaký spánek a odpočinek, nikdy nepřestane fungovat. Ve chvíli, kdy to přestane fungovat, budeme mrtví. Ve skutečnosti věda zjistila, že tento orgán začíná bít od 4. Můžete o tom přemýšlet, až budete příště unaveni z práce. Odborníci doporučují pozitivní dopad na jeho práci s přírodními biokosmeti, které se skládají z přírodních složek. Dobrým příkladem takového produktu je Tonerin, s přírodními extrakty.

Lidské srdce – úžasný orgán, který dělá úžasnou práci

zdravé srdce

Můžete provést snadný experiment doma, abyste zjistili, jak silné je vaše srdce ve skutečnosti. Vezměte tenisový míček a zmáčkněte ho tvrdě na několik sekund. Pusť to a zmáčkni to znovu. Opakujte to několikrát. Nyní byste měli být vědomi práce, že srdce dělá od svého prvního druhého se stává naživu až do své smrti. Měli byste se zaměřit na vytvrzování funkce cibule, citronu a česneku, pokud byste chtěli zachovat jeho normální fungování.

Také byste měli konzumovat více potravin pro normalizaci krevního tlaku, abyste snížili riziko vzniku hypertenze. Prosím, mějte na paměti, že riziko infarktu zdvojnásobí pro lidi, kteří nemají cvičení pravidelně. Tento úžasný sval má také skvělé regenerační vlastnosti – jeho buňky mají schopnost regenerovat a „léčit“ se navzájem, pokud jsou zbývající orgány těla zdravé.

Zde je několik dalších zábavných faktů o tom, jak lidské srdce funguje:

 • Waltz je tanec, jehož rytmus je nejvíce podobný našemu tepu.
 • Ženské srdce bije rychleji než muž – 78 bije za sekundu, zatímco muž pracuje s 70 tepů za sekundu.
 • Rohovka je jediná část těla, která nedostává krev z kardiovaskulárního systému čerpáním. Zbytek
 • 75 bilionů buněk v našem těle to udělat.
 • Je to umístění srdce, které dělá pravé plíce vypadat větší než levá.
 • Olivový olej je považován za dobrý způsob, jak snížit riziko srdečního infarktu.

Apple den udržuje kardiologa pryč

apple

Kromě toho, že jsou bohaté na vitamín C, jablka obsahují spoustu pektinů – je to speciální typ vláken, které podporují funkce kardiovaskulárního systému. Obsahují také antioxidant zvaný quercetin, který pomáhá pumpovat krev z buněk do těla. Čerstvě vymačkaný šálek jablečné šťávy přispívá k regulaci naší hladiny cukru v krvi. Navíc, pokud náhodou jíte celé jablko, pomůže to zlepšit celý lipidový profil krve. Vědci zjistili, že jablka jsou mimořádně zdravým doplňkem každé stravy, protože jíst jen jeden z nich před jídlem pozitivně ovlivňuje chuť k jídlu.

Pojďme se dozvědět více o 7 superfoods pro zdravé srdce:

1. Produkty plné Omega 3 snižují riziko arytmie

Omega 3, arytmie

Losos je králem všech potravin, ale existuje více důvodů, proč ji zahrnout do týdenního menu, spolu s ořechy, semeny, klíčky, avokádo, tuňák, mořské plody, humři, sleď, sardinky a makrela. Výzkum ukazuje, že po produktu bohatém na kyseliny Omega 3 se riziko vzniku arytmie a arteriosklerózy výrazně snižuje.

2. Bobule – vůně pro některé zdravé sladkost arytmie

BobuleJedním z hlavních důvodů, proč jsou bobule mimořádně dobré pro naše zdraví, je skutečnost, že jsou bohaté na řadu antioxidantů, které z jejich strany pomáhají snižovat riziko kardiovaskulární okluze a eliminují negativní dopad volných radikálů v našem prostředí. Jsou to zdravý způsob, jak zásobit na denní dávku sladké pro naše tělo.

3. Rajčata – bohaté na draslík a vitamín C

RajčataČervené ovoce, které se ve skutečnosti nezdá, že by se vešlo do ovocného salátu, je bohaté na zdravá vlákna, antioxidanty, vitamín C a draslík, které podporují funkci kardiovaskulárního systému. Kromě toho jsou také bohaté na lykopen, přírodní karotenoid, který bojuje proti špatnému cholesterolu LDL a snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění.

4. Červené víno – pro zdravé, šťastné, milostné srdce

Červené víno, srdceČervené víno, samozřejmě, obsahuje vysoké hladiny alkoholu a neměli bychom pít příliš mnoho. Nicméně, sklenice nebo dvě s večeří, zejména v kombinaci s červeným masem, má dobrý vliv na kardiovaskulární systém, protože je bohatý na antioxidanty.

 

5. Listové zeleniny / zelenina – železo, a ještě více železa

Listové zeleniny / zeleninaVšechny listové zeleniny jsou bohaté na zinek a železo. Můžete si dát více brokolice, špenátu, raketového salátu, bazalky a zeleného salátu. Pečují o srdeční sval, snižují riziko kardiovaskulární okluze, protože pomáhají udržovat stěny tepny pevné a široké. Můžete je mít ve velkorysých částkách – nemají žádné negativní dopady na kontrolu tělesné hmotnosti!

6. Granátové jablko – Boží ovoce, které je plné draslíku

Granátové jablkoMalé křupavé a šťavnaté kousky granátového jablka obsahují mnoho zdravých vláken, antioxidantů a draslíku, což je klíčový prvek pro zdraví srdce. Obsahují také mnoho prvků, nazývaných ellagitannins, které pomáhají eliminovat cholesterol nahromaděný v krvi. Mohou také pomoci při vyrovnávání hladiny krevního tlaku.

7. Květák – Dobré pro vaše tělo a obrázek

Květák

Květák je skvělá zelenina, kterou často zanedbáváme. Je bohatý na isothiokyanát, antioxidant a vitamín C. Oba mají nádherný vliv na srdeční sval a denní svalový tonus. Aby se zachovaly tyto živiny v něm, to je nejlepší konzumovat pečené s trochou olivového oleje, nebo vařené nebo kaše jako pyré nebo polévka.

Naslouchejte svému srdci, aby vám to mohlo být věrné!

super potraviny

Náš rychle se rozvíjející způsob života nám často neumožňuje užít si čas na odpočinek a relaxaci. Prosím, nezapomeňte, že stres je číslo jedna příčinou mrtvice nebo infarktu. Vezměte potřebnou péči o své srdce, aby mohlo bít v rytmu mnohem více let. Vyživujte ji přírodními potravinami a biokosmetickými produkty. Vyberte si ty s přírodními extrakty. Takové prostředky nárazu pro denní tón by mohly být s přírodními extrakty zvané CardiOne.

Podívejte se na další články v naší sekci Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *