Zrak – vše, co o něm potřebujete vědě

Doba čtení: 4 min

Zrak – vše, co o něm potřebujete vědě

Oči jsou oknem do duše. A jeden z nejdůležitějších orgánů, které máme. Umožňuje nám realizovat potenciál našeho zraku. Také si užít všechny divy světa. Jak jinak byste byli schopni zírat na krásu vašeho partnera během intimností? Vizuální pohledy nám často naskakují husí kůži a zvyšují krevní tlak. Také v nás vyvolávají soucit, když vidíme, že je někdo v depresi. Dobrý zrak znamená, že budete moci sledovat svůj kondiční pokrok tím, že se podíváte na své svaly a budete vědět, zda potřebujete zvýšit množství potravin na spalování tuků.

Nebyli bychom ničím bez naší schopnosti dívat se na své okolí a vidět je. Ale ne každý se narodí s ostrým břitva a zrakem jako orlí oko. The New York Times uvádí, že krátkozrakost (krátkozrakost) je u lidí stále častější. Dokonce i u malých dětí, které by neměly trpět problémy se zrakem. Věda to vysvětluje tím, že lidé již nemusí lovit, hledat a shromažďovat potravu. Také neustále zíráme do umělého světla vyzařovaného z našich notebooků a mobilních telefonů.

Stále více lidí se obrací k přirozeným řešením ochrany zraku. Obvykle přicházejí ve formě pilulek nebo kapek s organickým složením. Jedním z nejlepších produktů pro rok 2024 pro zlepšení zraku jsou kapsle MaxiVision. Lze je zajistit za nejvyšší cenu prostřednictvím jejich oficiálních webových stránek.

Jak mít dobrý zrak? Jaké jsou nejlepší potraviny pro zlepšení zraku? Jaká pravidla ochrany očí dodržovat v každodenním životě? Mohu zlepšit svůj zrak přirozeně? Jaké bioprodukty vzít?

Níže se dozvíte vše, co potřebujete vědět o zraku!

Lidské vidění a evoluce – jeden z nejdůležitějších smyslů

Lidské vidění a evoluce

Zrak je náš zdaleka nejdůležitější smysl. Díky němu získáváme asi 80 % informací o světě kolem nás. Pomocí zraku můžeme najít potravu a vodu a také posoudit bezpečnost jejich zdrojů. Pomáhá nám také chránit se před přirozenými nepřáteli. V neposlední řadě – najít si partnera.

Obvykle jsme schopni během několika sekund říct, zda se nám někdo líbí nebo ne. Láska na první pohled je možná, nejen kvůli existenci romantiky. Ale také kvůli obrovským možnostem vizuální analýzy. Náš mozek a oči zpracovávají výjimečné množství informací v minimálním krátkém čase.

Evolučně byla rozhodující schopnost vidět daleko. Pravěcí lidé nacházeli potravu a chránili se před nebezpečím. V dnešní době, kromě některých činností, jako je například řízení, máme téměř všechny předměty, se kterými jsme v každodenním životě v kontaktu, na dosah ruky. Proto ztrácíme schopnost dobře vidět do dálky. Ale začínáme vidět předměty, které jsou v našem blízkém okolí. Tento stav se nazývá krátkozrakost nebo krátkozrakost.

Odborníci nám radí, abychom si chránili zrak takto:

 • Pravidelně odpočívejte od zírání do chytrého telefonu nebo obrazovky počítače.
 • Jezte hodně potravin bohatých na lutein a vitamín A.
 • Při práci s počítačem používejte ochranné brýle.
 • Pravidelně navštěvujte očního lékaře.
 • Užijte si dobrý noční spánek a nechte svůj mozek a oči odpočinout.

Nejlepší potraviny pro dobrý zrak – plné omega-3 a vitamínu A

dobrý zrak

Síla našeho zraku výrazně klesá kolem 40. roku života. O kvalitu a jasnost svého zraku se ale není třeba příliš starat. Provedení správných změn životního stylu může pomoci udržet vaše oči v dobré kondici po delší dobu.

Zdravá strava na podporu zdraví očí v kombinaci s některými správnými návyky, jako jsou pravidelné prohlídky u očního lékaře, používání ochranných slunečních brýlí proti UV záření, vám pomůže se jim vyhnout. Z čeho se ale dieta šetrná ke zraku skládá?

Podle Německé společnosti pro výživu je vhodné jíst čerstvé ovoce a zeleninu 5x denně. Poskytují potřebné vitamíny a stopové prvky pro optimální metabolismus oka a sítnice. Různé živiny jsou považovány za nezbytné jak pro udržení dobrého zraku, tak pro jeho udržení v každém věku. Většina z nich je obsažena v organickém řešení pro zlepšení zraku Oculax.

Nyní se podívejme na nejlepší potraviny pro udržení dobrého zraku podle výživy a oftalmologie:

 • Mrkev: Oranžová zelenina je plná zdravého beta-karotenu, který tělo okamžitě přemění na vitamín A. Je také plná zdravých antioxidantů, které nejen podporují dobrý zrak, ale také detoxikují svaly a tkáně sítnice.
 • Omega-3 mastné kyseliny: Najdete je v mase, stejně jako ve zdrojích zeleniny a ovoce. Avokádo je například známé jako nejbohatší zdroj zdravých mastných kyselin. Můžete je také získat z ořechů, semínek a široké škály ryb a mořských plodů.
 • Zelená listová zelenina: Špenát a brokolice jsou bohaté na beta-karoten, vitamín C, lutein a zeaxanthin. Všechny jsou životně důležité v boji proti UV záření.

Níže následujte 5 tipů, jak předcházet zhoršování zraku a udržovat své oči zdravé v průběhu času:

#1. Dodržujte pravidlo 20/20

V dnešní době jsme neustále obklopeni obrazovkami. Ať už to bude ten na počítači v práci, ten v televizi nebo na chytrém telefonu. Všechny mohou být škodlivé pro vaše oči. To je důvod, proč se můžete snažit dodržovat pravidlo 20-20-20. Je to velmi základní. Každých 20 minut přestaňte zírat na obrazovku a dívejte se na 20 sekund na něco vzdáleného 20 metrů. Účinky tohoto pro oči zdravého cvičení můžete dále posílit pomocí přírodních produktů pro zlepšení zraku.

#2. Na přímém slunci noste ochranné sluneční brýle

slunci, sluneční brýle

Sluneční brýle jsou mnohem víc než jen doplněk! Nošení ochranných brýlí je jedním z nejdůležitějších kroků, které můžete při péči o oči udělat. Pomáhají chránit vaše oči před poškozením a nemocemi. Sluneční brýle s 99 % až 100 % UVA a UVB záření nabízejí zvýšenou ochranu před sluncem. Další věcí, která dále posiluje sílu vašeho zraku, je pravidelný příjem kapslí Ocuvit.

#3. Provádějte cvičení pro zlepšení zraku

Naše oči jsou svaly a jako takové také vyžadují cvičení, abychom si udrželi dobrou kondici. Když se cítíte unavení, oční cvičení jsou skvělým způsobem, jak se uvolnit a zmírnit svalové napětí a bolesti hlavy. Je důležité si pamatovat, že musíte cítit klid svých očí. To také normalizuje krevní tlak v hlavě a obličeji.

Zde je dobrý příklad dobrého cvičení pro relaxaci očí a posílení zraku:

 • Umístěte prst několik palců od oka.
 • Zaměřte se na svůj prst.
 • Pomalu oddalujte prst od obličeje, ale soustřeďte se.
 • Podívejte se na chvíli jinam.
 • Podívejte se zpět na svůj prst.
 • Pomalu přibližujte prst k oku.
 • Podívejte se jinam a soustřeďte se na něco jiného.
 • Opakujte 3x.

Pozornost! Toto cvičení se nejlépe kombinuje s řešeními pro zlepšení zraku, jako jsou kapsle Ophtalax. Na oficiálních stránkách jejich výrobce mají v roce 2024 vynikající cenu. Pilulky jsou považovány za produkt nejvyšší kvality pro lepší zdraví očí!

#4. Zůstaňte fyzicky aktivní po celý den

fyzicky aktivní

Pravidelné cvičení je dobré pro celé tělo včetně očí. Dokonce i něco, tak neformálního, jako je rituální každodenní procházka parkem, by zlepšilo celkový tón vašeho těla. Dobrý krevní oběh je životně důležitý pro malé krevní cévy v očích. Čistí a detoxikuje je, posiluje svaly sítnice.

#5. Noste předepsané brýle

Pokud máte brýle a nenosíte je, s největší pravděpodobností pocítíte v očích vtíravé napětí. K tomuto jevu dochází, když vaše oči pracují přesčas, aby vám pomohly číst nebo se soustředit. Nejčastějšími příznaky namáhání očí jsou chronická bolest hlavy, dvojité vidění, rozmazané vidění a syndrom unaveného oka. Časté návštěvy očního lékaře by pomohly sledovat zdraví vašich očí. Nezapomeňte si zlepšit zrak pomocí tablet Visitec.

Zdraví očí je životně důležité pro kvalitu života

Zdraví očí

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak křehká je jejich vize. Začnete o tom přemýšlet, až když to přestanete správně vidět. Nebuďte jedním z lidí, kteří dovolili špatné péči zhoršit jejich zrak. Když vidíte věci jasně, užijete si lepší kvalitu života. A nechcete si naplno dopřát všechny jeho radosti a potěšení!

Další zajímavé a užitečné články – podívejte se na náš blog!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *