Co znamená Tinnitus? – Příčiny a léčba

Doba čtení: 4 min

Hluk ve městě

Téměř každý zažil nepříjemný záchvat tinnitu. To se může stát u chronické nespavosti, kdy periferní a centrální nervový systém špatně čte zvukové signály vysílané mozkem. V zásadě nejde o vážný problém, ale jeho neustálý doprovod v každodenním životě signalizuje, že se musíme poradit s lékařem a hledat vhodné řešení, protože existuje nebezpečí, že se z něj vyvine vážnější porucha sluchu. Vyznačuje se trvalým zvukem zvonění, ozvěny nebo zvonění v jednom nebo obou uších. Pojďme zjistit, jaké jsou důvody jeho vzniku a jaké jsou vhodné metody léčby.

Příčiny tinnitu – je třeba se obávat?

I když to bylo už dávno, každému člověku se občas stane, že uslyší podivné nebo mírně rušivé zvuky. Někdy jsou vyjádřeny ve formě zvonění, pískání, neustálého bzučení, zvuku podobného klaksonu nebo dokonce pískání. Jejich vzhled není vždy důvodem k obavám. Může to být jen známka únavy. Pro opravdu zdravý spánek platí mnoho malých triků.

Lékařský termín pro tinnitus je tinnitus a vyskytuje se častěji, než si myslíte, ale věnujte mu pozornost pouze v případech, kdy je silnější nebo se stává chronickým jevem. Je to obvykle způsobeno změnou tlaku po cestování letadlem, nástupem nebo sestoupením z hory nebo velmi vysokého patra budovy, náhlou změnou držení těla, namáhavou fyzickou aktivitou a přítomností vody v uších.

Žena s bolestí hlavy

Ve vzácnějších případech může signalizovat mnohem závažnější problém a vyžaduje lékařské vyšetření a vhodnou léčbu. Patologické důvody mohou být následující:

 • Otitis;
 • Infekce části zvukovodu nebo slávky;
 • Částečná perforace nebo úplné praskání bubínku;
 • Kalené kosti v uchu;
 • Přítomnost růstů, cyst nebo nádorů;
 • Meniérová nemoc;
 • Vývoj neurologických stížností;
 • Cukrovka a obezita;
 • Vážná duševní nemoc.

Tinnitus a zranění:

Vývoj chronického onemocnění není jediným dalším důvodem vzniku tinnitu. Může to být také způsobeno novým nebo starým fyzickým traumatem, které vám připomíná sebe. Jde o rány způsobené úderem do hlavy nebo v bezprostřední blízkosti ušního bubínku. Mohou nastat při pádu.

Hluk a sípání v této oblasti jsou jedním z příznaků hypertenze a ischemické choroby srdeční. Zjistěte, jak můžete pomocí Tonerin snadno působit proti vysokému krevnímu tlaku. Mezi další stavy vedoucí k tomuto typu bzučení patří zneužívání drog, chronický stres, únava nebo úzkost, užívání určitých léků, časté vystavování hlasité hudbě nebo zvukovým podnětům a používání zesílených sluchátek.

dívka

Jaké jsou důsledky trvalého tinnitu?

Přijetí vhodných opatření je klíčem ke správné léčbě tinnitu. Když zjistíte problém a trvá déle než týden nebo dva, je na čase se poradit s lékařem. Jinak riskujete, že se úplně ztratíte. Počet sluchových buněk v určitém okamžiku jednoduše vyčerpá. Další možnou možností je dosáhnout hyperakuse – přecitlivělosti na jakýkoli typ zvuku v důsledku nadměrné stimulace.

Lidé, kteří musí vést aktivní život a trpí tinnitem, jsou vystaveni riziku:

 • Často bolest hlavy;
 • Záchvaty;
 • Chronická nespavost;
 • Deprese, apatie, neustálý pocit únavy a únavy;
 • Těžké důsledky pro psychiku.

Tinnitus – přirozené způsoby řešení bzučení

Zde je třeba zdůraznit, že lékařské vyšetření je povinné, pokud neustále slyšíte zvonění nebo pískání v ušním bubínku. Je jediný, kdo může objektivně posoudit, co přesně vám je, a určit konkrétní opatření, která je třeba přijmout. Aby se však vaše zotavení urychlilo, můžete lajkovat a použít některé z osvědčených postupů uvedených níže.

Užitečný postup č. 1: Jezte méně tučné pokrmy!

Slanina

Tinnitus – může to přímo souviset s vysokým krevním tlakem. A pak – s cholesterolem. Pokud jste zvyklí konzumovat tučné masné výrobky, smažené, cukrovinky a těstoviny, pak je čas zavést lepší kontrolu hmotnosti a zbavit se alespoň 10% přebytečných kalorií. Opravdu zdravá strava by měla zahrnovat ovoce, zeleninu bohatou na vlákninu, vitamíny a minerály, „čisté“ maso a ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Užitečný postup č. 2: Vyvarujte se příliš hlasitého zvuku!

Všichni milujeme kvalitní večírky jako poslední možnost, ale v přítomnosti chronického tinnitu je nejlepší vyhnout se příliš hlučným restauracím a velkému objemu. Snižte decibely, při kterých posloucháte hudbu. Ke zlepšení dojde brzy!

Užitečný postup č. 3: Pravidelně pijte více tekutin a cvičte!

Lehké, ale každodenní cvičení, jako je gymnastika, jogging, jóga nebo jiné činnosti, které jsou odpovědné za správnou regulaci krevního oběhu, urychluje eliminaci nepříjemných bzučení a hučení. Lze je praktikovat jako dobré preventivní opatření. Příjem tekutin je také nesmírně důležitý, protože delší období dehydratace vede k opětovnému výskytu hluku.

Užitečný postup č. 4: Monitorujte hladinu krevního tlaku!

dítě, doktor, srdce

Hypertenze vede k prudkému zvýšení rizika cévní mozkové příhody a dalších typů onemocnění kardiovaskulárního systému. To přímo souvisí s výskytem trvalého tinnitu a jeho následné částečné nebo úplné ztrátě sluchu. Proto je důležité sledovat váš krevní tlak. Vyvarujte se konzumace potravin a nápojů, které zvyšují jeho hladinu! V případě potřeby použijte přírodní přípravky k normalizaci krve, jako je Cardio Active.

Užitečný postup č. 5: Odstraňte ze svého života stres!

Rychlé životní tempo ve velkém městě dělá z nás všech myšlenku úzkostlivější a nervóznější. Doprava, cesta do práce, návrat domů, syndrom vyhoření jsou faktory, které denně odčerpávají radost ze života. Na všechno není nikdy dost času, natož věnovat kvalitní pozornost sobě a svým blízkým. Změňte to. Jste motorem své reality. Nezapomeň na to.

žena, stres

Užívejte si života a věnujte svému tělu nezbytnou pozornost!

Neignorujte chronický tinnitus. Toto je jasný signál vašeho těla, že něco není v pořádku. Věnujte mu potřebnou pozornost a nezapomeňte navštívit lékaře. Uvolněte se více a jíst správně a přirozeně. Nemoci, které máme, jednoduše odrážejí náš způsob života. Mějte odvahu změnit vše, co vás negativně ovlivňuje! Pokud se chcete řádně starat o své uši, můžete zkusit kapsle Calminax.

Najděte více zajímavých článků na našem blogu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.