Cvičení pro zdravou prostatu – pro preventivní a fyzioterapeutickou péči!

Doba čtení: 5 min

Cvičení pro zdravou prostatu

Co je to prostata u mužů? Tato otázka rozhodně vyvolává mnoho roztomilých úsměvů. Ale prevence a péče o prostatu nejsou vtip. Mnoho mužů zanedbává pravidelné návštěvy urologa. A není na nich nic ostudného ani děsivého. Musíte se prostě naučit překonávat vlastní ego a očekávání. Ve váš prospěch hovoří fakt, že jste přijali nezbytná opatření, abyste byli zcela zdraví a mohli být zodpovědně hlavou rodiny. Dělejte, co potřebujete, abyste zůstali zdraví!

Prostata je malá žláza umístěná v pánevním dně mužského těla. Přestože je velikost skromná, je nesmírně důležitá. Jejím hlavním úkolem je nést odpovědnost za kvalitu a kvantitu spermatogeneze. Ve srozumitelnějším jazyce to znamená, že má obtížný úkol vytvořit zdravou generaci. Mimo jiné má schopnost posílit sexuální potěšení u mužů. Je také zodpovědný za správné vylučování moči.

Prostatická žláza se u mužů začíná pomalu, ale jistě zvětšovat. To je způsobeno sníženou syntézou důležitých hormonů, které ji udržují malé. Mezi příznaky prostatitidy patří erektilní a sexuální dysfunkce, časté noční návštěvy toalety a bolest při močení. Mnozí přemýšlejí, co dělat. Vězte, že pro správnou profylaxi prostaty se můžete vždy obrátit na bioprodukty s čistě přírodním složením. Erogen X jsou na trhu preferovanou nabídkou. Obsahují výtažky z mnoha bylin pro silnější vzájemný požitek v posteli.

Věděli jste, že kromě bylin, na které mají urologové kladné názory, můžete cvičit i pro zdravější prostatu? Ale co to vlastně je? Mají něco společného s Kegelovými cviky? Nabízejí potřebnou fyzioterapii, preventivní a pooperační péči o žlázu?

Čtěte dále a zjistěte to!

Kegelova cvičení – poskytují rychlé výsledky? Vyžadují úsilí?

Kegelova cvičení

O Kegelových cvicích jste pravděpodobně slyšeli od přátel. Jsou specifickou fyzioterapeutickou metodou pro pohyb a prohřívání svalů pánevního dna. Jejich název pochází ze skupiny tzv Kegelovy svaly a šlachy. Patří sem pánve a pánevní dno u mužů a žen. Obecně řečeno, jejich úkolem v těle je působit proti vypadávání břišních orgánů.

Kegelové svaly mají schopnost napnout a protáhnout. Samozřejmě čím jsme starší, tím jsou pouta mezi nimi slabší. Proto se doporučuje pravidelně provádět speciální tréninky, aby byly v kondici. Říká se jim Kegelova cvičení. Populární klinika Mayo, multidisciplinární zdravotní středisko v USA, natočila online videa o tom, jak je nejlepší je provádět. Jsou podobné józe. Mnozí věří, že jsou vhodné pouze pro ženy. Ale to vůbec není pravda!

Dr. Iliya Kalchev ve zprávě pro populární rubriku „Zdraví zblízka“ na BNT uvedla, že jsou skvělé pro prevenci prostaty. Zdravotní kanál iProstate založený na YouTube poskytuje ilustrované pokyny pro dietu a cvičení proti zvětšené prostatě. Nejdůležitější věcí při cvičení Kegelových cviků pro zdravější prostatu je, že byste neměli zatnout břišní svaly. Mějte na paměti, že výsledky jsou časově náročné a vyžadují každodenní vytrvalost.

Jak přesně nám ale cvičení může pomoci udržet naši prostatu zdravou a šťastnou? Podle mnoha urologů na toto téma jsou argumenty v jejich prospěch:

 • Aktivně napíná a udržuje žaludeční a stydké svaly a šlachy;
 • Urychlete metabolismus, což povede ke zlepšení syntézy důležitých mužských hormonů v těle;
 • Práce proti benignímu zvětšení prostaty, usnadnění močení;
 • Odstranit sexuální a erektilní dysfunkci;
 • Stimulujte, tonizujte a dávejte energii;

Existují zakázané potraviny pro zvětšenou prostatu? Čemu se vyvarovat?

Naše strava může doslova zničit nebo zachránit zdraví. Není to důležité z hlediska urogenitální prevence a péče. Existují potraviny zakázané lidem s problémy s prostatou. Má stejný pozitivní účinek jako cvičení na prostatu. Hlavní radou urologů a odborníků na výživu je jíst více rajčat bohatých na lykopen. A nezapomeňte na rostlinné bílkoviny, které můžete získat ze špenátu, fazolí a čočky. Jakkoli jsou užitečné, existují tabuizovaná jídla, kterým byste se měli vyhnout.

Tyto údaje potvrzují vědecké publikace ve vydavatelství Harvard University – „Harvard Health“. Tělo maximálně využilo energii, kterou mu v mládí přináší červené maso a mléčné výrobky. S věkem je to ale začíná odbourávat stále těžší. Nastal čas začít je omezovat. Ale nebojte se. Nemusíte se jich úplně vzdát. A pokud zjistíte, že je téměř nemožné získat všechny potraviny, které jsou dobré pro prostatu, pak vězte, že ekologický produkt můžete vždy využít. Přírodní prostředky pro zdravou a šťastnou prostatu, jako jsou kapsle Eronex, jsou upřednostňovanou volbou zákazníků v roce 2022.

Ale co přesně jsou zakázané potraviny pro zvětšenou prostatu? Vybrali jsme ty hlavní k omezení:

 1. Červené a zpracované maso: Tato kategorie zahrnuje hovězí a vepřové maso, stejně jako všechny druhy uzenin, uzenin, šunek a uzenin. Věda zjistila, že jsou náchylní k rakovině prostaty. Je to dáno vysokým obsahem heterocyklických aminů v nich.
 2. Mléčné výrobky: Bohužel téměř všechny jsou kontraindikovány pro zdraví prostaty. Vyměňte je za kokosový, mandlový nebo sojový olej.
 3. Alkohol: S výjimkou piva všechny druhy narušují normální močení.
 4. Škodlivé tuky: Zapomeňte na ně!

Užitečná fyzioterapeutická cvičení pro zdravou prostatu

Cvičení pro zdravou prostatu

Svaly kolem močového měchýře mohou s věkem ochabovat. K tomu může také dojít po léčbě rakoviny genitourinárního systému. Negativním účinkům po operaci prostaty můžete účinně čelit různými druhy cvičení.

Tato cvičení pro zdravou a šťastnou prostatu mohou být užitečná pro muže s benigní hyperplazií prostaty. Také posilují a procvičují svaly pánevního dna, pomáhají kontrolovat tok moči. Také zrychlují průtok krve do genitálií, což vám pomáhá udržovat mužnost a normální sexuální funkce.

Jaká jsou nejjednodušší fyzioterapeutická cvičení pro zdravou prostatu, vhodná pro lidi po operaci? Můžete bezpečně cvičit následující fyzické aktivity:

 • Dlouhé procházky v parku;
 • Běhání;
 • Plavání;
 • Tenis;
 • Jóga;
 • Aerobní cvičení;

A jaké jsou 3 specializovaná cvičení pro zdravou prostatu, která můžete snadno provádět každý den doma! Zde jsou naše návrhy:

# 1. Pomalé cvičení na pohyb pánevních svalů doma na podlaze!

prostata, cvičení doma

Než začnete s fyzickou aktivitou, ujistěte se, že jste identifikovali správné svaly pro pohyb. Několikrát za sebou pomalu utahujte a povolujte. Poté proveďte následující:

 1. Pomalu utáhněte svaly co nejvíce, abyste cítili vztlak.
 2. Zkuste je takto držet 10 sekund. Pokračujte v pomalém dýchání.
 3. Pomalu uvolněte jejich svaly a odpočívejte 10 sekund.
 4. Proveďte téměř 10 opakování cvičení.

# 2. Rychlá cvičení pro prevenci a podporu prostaty!

Jakmile identifikujete stydké svaly a šlachy pomalejšími cviky na prostatu, pokračujte. Zrychlete tempo a rytmus pohybů a využijte schopností svého těla. Začněte takto:

 1. Opakujte stejné pohyby popsané výše, ale tentokrát se pokuste svaly utáhnout co nejrychleji.
 2. Vydržte 1 sekundu a poté relaxujte.
 3. Zkuste udělat až 10 z těchto krátkých a rychlých výtahů.

# 3. Vzpřímená cvičení se židlí pro zpřísnění zóny prostaty!

Je čas vstát a položit nejbližší židli zády k vám. Nebojte se, v činnosti není nic složitého. Účelem této činnosti je pomoci vám napnout a zafixovat pánevní svaly a zrychlit krevní oběh v dané oblasti. Stačí, když:

 1. Postavte se rovně a použijte židli jako oporu.
 2. Dřepněte si a držte se opěradla.
 3. Opřete sedadlo o paty a vydržte 5-6 sekund.
 4. Pomalu se postavte a opakujte až 10krát.

11 důvodů, proč cvičit pro zdravější a šťastnější prostatu

zdravou prostatu

Silnější pohlaví zřídka věnuje pozornost první bolesti prostaty. Zvyklí přijímat vše stoicky a „mužsky“, raději snášejí fyzické příznaky, ignorujíc poplašné signály. Pravdou je, že téměř každý muž starší 55 let pociťuje při močení pocit pálení. A nikdo není pojištěn proti sexuální nebo erektilní dysfunkci.

Tyto stížnosti se však mohou stát chronickým a mnohem vážnějším problémem, pokud nebudou přijaty včas. Snížená produkce testosteronu v dospělosti způsobuje postupný růst prostaty. Tento proces lze kontrolovat pravidelným cvičením pro harmonii prostaty. Stejně tak přechodem na zdravou výživu. Zdůrazněte zelenou listovou zeleninu a zdravé rostlinné zdroje bílkovin.

Své tradiční cviky v posilovně můžete snadno nahradit těmi pro harmonii prostaty. Některé z nich, například dřepy, se nijak neliší od běžného tréninku. Pomohou vám zůstat atraktivní a v dobré kondici v každém věku.

Důvody pro pravidelné cvičení pro zdravější prostatu a šťastného partnera jsou:

 1. Zrychlíte metabolismus a syntézu látek a prvků důležitých pro mužnost.
 2. Udržíte se ve skvělé kondici, vyhnete se hromadění přebytečných kil.
 3. Sebevědomější.
 4. Budete vědět, že jste vyvinuli potřebné úsilí, abyste měli dobré celkové a sexuální zdraví.
 5. Budete mít možnost odpovědět na všechny intimní touhy vašeho partnera.
 6. Usnadníte si tak odchod na toaletu.
 7. Budete si moci užít silné a mužné tělo.
 8. Zůstanete aktivní.
 9. Ujistíte svou rodinu, že se o sebe staráte.
 10. Užijete si vylepšené intimní vztahy.
 11. Budete šťastnější!

Cvičení dělá prostatu a ženu šťastnější!

Udělejte vše pro to, abyste se postarali o prevenci a zdraví své prostaty. Tímto způsobem poskytnete sobě a svému partnerovi mnoho dalších let společného intimního potěšení. Můžete to udělat cíleným prováděním cvičení pro zdravou prostatu. A také prostřednictvím správné stravy, s vyloučením potravin zakázaných pro zvětšenou prostatu. Pokud potřebujete pomoc – přírodní produkty na trhu jsou vám vždy k dispozici. Mezi klienty oblíbené prostředky pro normální močení a sexuální štěstí patří biokapsle EroSept a Casanova! Vždy se na ně můžete spolehnout!

Najděte více zajímavých článků na našem blogu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.