Keto Dieta – Co je ketogenní dieta?

Doba čtení: 4 min

Keto Dieta - Co je ketogenní dieta

Ketone dieta, nebo ketogenní, získává rostoucí popularitu nejen mezi světovými celebritami, ale také mezi obyčejnými lidmi, kteří se diví, jakým způsobem se dostat do formy přesně vybrat. Na čem je založen? Abychom vysvětlili odpověď na tuto otázku, musíme nejprve zjistit, jak lidské tělo získává energii, kterou potřebuje pro každodenní činnosti. Naše tělo se používá k extrakci ze sacharidů a glukózy obsažené v chlebu, těstovinách a obilovinách, bramborách, kukuřici, rýži, cukru, ovoci a mléce.

Sportovci jsou jedním z mála až do nedávné doby, kdy se lidem, kterým se podařilo dostat své tělo, aby přešli do stavu ketózy, dali název Keto-diety. S ním si tělo postupně zvykne na extrakci energie z tuků, nikoliv sacharidů, které játra přeměňují na glukózu. Místo toho, tukové buňky jsou převedeny na keton, což vede k pozitivní reakci na hladiny inzulínu v krvi a metabolických procesů. Má se za to, že ketogenní strava může být vhodná pro osoby, které trpí diabetem typu 2 a epilepsií. Mnoho produktů pro dopad na pocity syta a hladu je založeno na principu ketonu, včetně přírodních Keto Life.

Základní principy Keto-Dieta

principy Keto-Dieta

Mezi hlavní faktory, které lidé zvažují přechod na zcela ketogenní stravy je, že jejich tělo může cítit oslabený na první, jak se zvykne na získávání energie z tuků, spíše než sacharidy. To je způsobeno skutečností, že v průběhu evoluce jsme si jako druh zvykli čerpají sílu ze sacharidů. Nejlepší je, aby každý posoudil své individuální možnosti a začal s 5 mírnými změnami denního menu. Dobrou zprávou je, že většina potravinářských výrobků povolených ke spotřebě během ketonové stravy patří k potravinám pro zdravé srdce.

Existuje několik různých způsobů, jak může tělo přejít ze stavu glykolýzy (spalování sacharidů a glukózy) do stavu lipolýzy (tavení aktivního tuku) a k dosažení ketózy. Každý z nich má podmíněné trvání a adaptační období 7 až 14 dnů.

Znamení, že jste dosáhli, jsou následující:

 • Nedostatek pocitu hladu;
 • Tělesné tekutiny přestávají mít výraznou vůni acetonu;
 • Touha jít na toaletu začíná přijít k vám stále častěji.

A 2 způsoby, jak „překalibrovat“ procesy v těle a přejít na ketózu pro následující:

 1. Dodržování přísné rychlé nebo restriktivní stravy.
 2. Snížení spotřeby sacharidů na 25 – 30 g. za den – přibližně 1-2 plátky bílého chleba.

Průměrný denní příjem kalorií u lidí, kteří si zvolili ketogenní stravu, je následující: 5% – sacharidy, 15% – bílkoviny, 80% – tuk;

Co dělat, aby spálit játra Ketoni?

Ketoni

Chcete-li urychlit procesy spojené s ketózou, stejně jako zajistit hladký přechod těla na ketogenní stravu, můžete dodržovat níže popsaná dobrá doporučení:

 • Konzumujte více potravin nasycených prospěšnými tuky, jako jsou mastné kyseliny bohaté na omega-3 – losos, tuňák, avokádo, ořechy, semena, sleď, makrela, krevety a mořské plody.
 • Nejezte více než 30 g. sacharidů denně.
 • Zaměřte se na tekutiny. Můžete si bezpečně dovolit pít mezi 2 a 4 l vody denně.
 • Nechte ve svém menu více bílkovin – mezi 1,5 a 2 g. každý kilogram vaší osobní hmotnosti.
 • Snižte počet jídel na celkem 3 (tři) za celý den.
 • Vycházíme se na delší procházky v parku nebo v přírodě a procvičujte si jogging, jógu nebo pilates.

Které potraviny můžeme jíst během ketonové diety?

ketonové dietní, režim keto

Seznam jedlých produktů během keto stravy není tak omezený, jak si to někteří lidé představují. Hlavní část se zaměřuje na maso, ryby, vejce, máslo, ořechy, zelené listy a nízkosacharidovou zeleninu.

Podívejme se konkrétněji:

 • Maso: Červené maso, šunka, klobása, slanina, kuře a krůtí maso jsou povoleny.
 • Ryby a mořské plody, bohaté na prospěšné tuky: Losos, Pstruh, tuňák, Sleď, Krevety, Humr, Krabi, Mušle, Rapani a Makrela.
 • Vejce.
 • Omezený sortiment mléčných výrobků: máslo, smetana a sýr.
 • Ořechy a semena: Mandle, vlašské ořechy, lněné semínko, slunečnicová semínka, dýňová semínka a kešu oříšky.
 • Zdravé oleje: Mezi ně patří extra panenský olivový olej, kokosový olej a avokádový olej.
 • Avokádo: Můžete jíst celý un ochucené avokádo nebo ve formě guacamole.
 • Nízká carb a zelená listová zelenina: rukola, špenát, zelený salát, lolo rosso, rajčata, cibule, česnek, ředkvičky, papriky, atd.
 • Koření: Není možné přidat sůl, pepř a širokou škálu bylin a koření.

Které produkty jsou vyloučeny z ketogenní stravy?

ketogenní stravy

Samozřejmě, dostat se do formy, není zvlášť lehký proces, také ukládá některá dietní omezení. Přechod od glykolýzy přes lykolýzu ke ketóze se může zpočátku zdát obtížné, ale nezapomeňte na svůj konečný cíl.

Keto-dieta doporučuje vyhnout se následujícím potravinám:

 • Cukrovinky: Sycené a sladké nápoje, ovocné šťávy, pečivo, cukrovinky, zmrzlina, cukroví, čokoláda, atd.
 • Obiloviny včetně škrobu: Všechny pšeničné deriváty a vedlejší produkty, včetně obilovin (rýže, hrach, kukuřice atd.), těstoviny.
 • Ovoce: Zde je bohužel vhodné vyhnout se téměř všem odrůdám, s výjimkou malých červených a bobulí, jako jsou jahody, ostružiny a borůvky.
 • Zástupci rodiny Bean: hrášek, fazole, cizrna, čočka atd.
 • Kořenová zelenina a hlízy: Zapomeňte na jednoduché sacharidy, které obsahují brambory, sladké brambory, mrkev a pastinák.
 • Nízkotučné produkty: Většina z nich jsou polotovary a kompenzují nedostatek tuku se sacharidy.
 • Koření a omáčky: Ty, které obsahují sacharidy, zpracované cukry a nezdravé tuky – kečup, majonéza, atd.
 • Nezdravý tuk: Snižte nebo vylučte spotřebu zpracovaných rostlinných olejů.
 • Alkohol: Většina druhů alkoholu obsahuje mnoho sacharidů a jejich příjem by měl být omezen.

Pro které lidi je vhodné a nevhodné Keto-Dieta?

suitable and unsuitable Keto-Diet

Lidé, kteří mohou mít největší prospěch z diety Keto patří profesionální sportovci, ti, kteří trpí chronickými a těžkými formami epilepsie, Alzheimerova choroba, typ 2 pacientů s diabetem, stejně jako ti, kteří chtějí dostat do formy prostřednictvím kontroly kvality hmotnosti a příjem kalorií. Bylo zjištěno, že dodržování vedla k objasnění a zlepšení mozkových funkcí, stejně jako paměťové schopnosti. Pomáhá snížit výbuchy akné a harmonizovat hladiny cholesterolu.

Ti, kteří by se měli vyhnout této stravě, vyvinuli diabetes typu 1, stejně jako chronická onemocnění kardiovaskulárního systému, jater a ledvin. Těhotné a kojící ženy by také neměly zdůrazňovat její zásady.

Přirozený přístup k jídlu je užitečný!

Ketogenní strava obsahuje důležité principy nutri sionistické principy. Pokud se můžeme naučit je aplikovat, náš celkový stav a postava by byly pozitivně ovlivněny. Mnoho produktů s přirozeným dopadem chuti k jídlu působí na principu ketózy. Jednou z nich jsou Keto Light Plus.

Články nenalezeny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *