Příčiny bolestí kloubů, zad a křížů – jak se vyrovnat v roce 2024

Doba čtení: 4 min

Příčiny bolestí kloubů, zad a křížů – jak se vyrovnat v roce 2021

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) trpí bolestmi kloubů, zad a beder nejčastěji lidé starší 45 let, znepokojivější je však zvyšující se výskyt artritidy a osteochondrózy u mladých a aktivních lidí. . Důvodů pro výskyt tohoto typu muskuloskeletálních potíží je mnoho. Mezi nejčastější z nich patří rostoucí přetížení. A také to, že většina z nás pracuje za počítačem.

V přítomnosti prvních příznaků bolesti zad, svalů a dolní části zad můžete dělat několik různých věcí. Nejprve každou hodinu – hodinu a půl proveďte lehké fyzioterapeutické cvičení. Na ostatní v kanceláři také můžete vypadat divně. Můžete je ale také pozitivně ovlivnit tím, že je zapojíte. Pokud potíže přetrvávají po zbytek dne, použijte bylinky na obnovu kloubů a protizánětlivou péči. Aplikujte je pravidelně, jako čaje nebo obklady.

Při perorálním podání si můžete užít také skvělou metodu pro domácí detox a odstranění zánětů. Snižte stres dále pomocí jógy a meditace. Zaměřte se také na to, co jíte. Přebytek džemu, těstovin a škodlivých tuků způsobuje dnu. Vždy můžete využít osvědčené účinné bioprodukty na nemocné klouby. Jedním z těch, které se těší vysokému hodnocení v zákaznických recenzích a komentářích na fórech, je krém ve spreji HondroStrong.

Jaké jsou hlavní příčiny bolestí kloubů, zad a dolní části zad? Hrozí poškození svalů? Jak se vypořádat s příznaky artritidy, osteochondrózy a osteoartrózy?

Níže se dozvíte vše o odstranění bolesti zad, kloubů a dolní části zad!

Bolesti zad, křížů a kloubů – co potřebujeme vědět

Bolesti zad, křížů a kloubů

Bolesti zad a kloubů jsou velmi častým problémem. S největší pravděpodobností jste to zažili na vlastních bedrech nebo se to brzy stane. Dobrou zprávou je, že ve většině případů není důvod k návštěvě lékaře. Jednoduše to může být způsobeno náhodným zatížením svalu nebo vazu. Pokračujte proto ve svých obvyklých denních činnostech a nepřestávejte se hýbat.

Fyzická aktivita a cvičení potíže nezhorší. I když zpočátku pociťujete určité nepohodlí. Ve skutečnosti, pokud se vyhnete zácpě, přispívá k zotavení. Páteř je jednou z nejpevnějších částí těla a dodává mu pružnost a pevnost. Skládá se z 24 kostí, známých jako obratle, uspořádaných na sobě. Tyto kosti mají mezi sebou disky a velmi silné vazy a svaly.

Ty v kostrči v dolní části zad jsou srostlé dohromady. Mícha prochází uvnitř obratlů, které ji chrání. Spojuje se s mozkem přes spodinu lebeční a se zbytkem těla přes nervy. Jsou také známé jako nervové kořeny. S věkem zastarávají struktury páteře. Struktury zůstávají pevné, ale páteř ztvrdne. Takto se objevují různé typy artritidy.

Hlavní příčiny bolesti kloubů mohou být následující:

  • Přirozená atrofie svalů a vazů spojená s postupujícím věkem;
  • Přítomnost obezity, která vytváří nadměrné zatížení páteře a kostí;
  • Různá chronická onemocnění, jako je lymská borelióza, psoriáza, dna, artritida nebo
  • syndrom dráždivého tračníku;

3 hlavní typy bolesti kloubů a kříže

bolesti kloubů a kříže

Bolesti beder a šíje patří mezi nejčastější příčiny fyzického nepohodlí. Bolest je většinou důsledkem problémů s pohybovým aparátem. Většinou s páteří, včetně kostí páteře, plotének a svalů a vazů, které ji podporují.

Spodní část páteře se shora napojuje na páteř v horní části zad a skrz pánev. Bederní páteř je pružná, umožňuje rotaci, kroucení a ohýbání. Poskytuje sílu – pro stání, chůzi a zvedání. Spodní část zad se tak zapojuje téměř do všech každodenních činností. Bolest v kříži může omezit mnoho činností a vážně narušit kvalitu života.

3 hlavní typy bolesti zad a kloubů jsou:

  1. Lokální bolest. Objevuje se v určité části pasu. Jedná se o nejčastější typ bolesti zad. Příčinou je obvykle poranění malé ploténky, artritida a podvrtnutí a natažení svalů. Může být konstantní a bolestivá nebo periodická a akutní.
  2. Zářivá bolest. Šíří se od spodní části zad dolů po nohách. Bolest může být tupá nebo ostrá a intenzivní. Obvykle postihuje pouze boční nebo zadní část nohy. Je indikací pro kompresi nervových kořenů způsobenou poruchami, jako je herniace disku, ischias, osteoartróza nebo spinální stenóza.
  3. Přenosná bolest. Je cítit na jiném místě, než je skutečné, které to vyzařuje. Například někteří lidé, kteří mají infarkt, pociťují bolest v levé paži.

S bolestmi zad, kloubů a dolní části zad se můžete úspěšně vypořádat a odstranit je pomocí následujících 5 metod:

#1. Akupunktura a masáže – léty prověřená metoda proti bolestem kloubů

Masáž může poskytnout dočasnou úlevu od bolesti dolní části zad. Některé studie ukazují, že akupunktura a akupresura mají pro tělo stejné výhody. K úlevě vede manipulace s páteří, kterou provádějí chiropraktici. Zvláště v kombinaci s tréninkovým programem. Tím se nejen zrychlí metabolismus, ale dostatečně se zahřejete. Účinky každodenního nošení biomagnetických vložek Magnetum Arthro jsou podobné.

# 2 Investujte do pohodlné matrace – kvalitní odpočinek zklidní vaše záda

matrace

Doporučuje se spát v pohodlné poloze na středně pevné matraci. Lidé, kteří spí na zádech, si mohou dát polštář pod kolena. Lidé, kteří spí na boku, by měli používat polštář, aby udrželi hlavu v neutrální poloze. Takto se nebudou naklánět dolů k posteli ani nahoru ke stropu. Mezi kolena by měli umístit další polštář. A jejich stehna a kolena by měla být mírně pokrčená. Tím se postupně zmírní bolesti zad a kříže. Kdo spí na břiše, může v tom pokračovat. Před spaním a po probuzení zpevněte klouby aplikací biokrému Steplex.

# 3. Střídání horkých a studených obkladů pro urychlení metabolismu

Aplikace horké nebo studené terapie může pomoci zmírnit bolest a zmírnit zánět. První 2 dny po fyzickém zranění se doporučují studené obklady. Buďte však opatrní! Led by se neměl nanášet přímo na pokožku. Zabalte jej do obvazu nebo na ručník. Nechte působit 20 minut, pauzu a poté aplikujte dalších 20 minut po dobu 60 až 90 minut. Tento proces lze během prvních 24 hodin několikrát opakovat. Teplé obklady se aplikují ve stejných intervalech, pokud se příznaky stanou chronickými. Wintex Ultra funguje ještě lépe než tyto terapie.

# 4. Vyhněte se zvedání příliš těžkých předmětů

Pokud se bolest a pocit křečí ještě nestaly chronickými, začněte se vyhýbat zvedání těžkých předmětů. Požádejte někoho jiného, ​​aby tyto činnosti provedl, zatímco se zotavujete. Neznamená to, že byste se měli zcela vyhýbat fyzické aktivitě. Naopak pomáhá správně se hýbat a zahřívat. Pokud se chcete ještě rychleji postavit na nohy – naneste bio-přírodní krém s hřejivým účinkem Steplex.

# 5. Omezte kalorie a kontrolujte svou váhu!

Páteř není navržena pro přenášení velkého množství nadváhy. Udržování zdravé hmotnosti pomáhá snižovat stres a tlak na klouby. Dostat se do formy může vést k menší bolesti a lepší funkci. Studie publikovaná v časopise Arthritis & Rheumatology zjistila, že lidé s nadváhou nebo obézní měli výrazně větší degeneraci bederní ploténky. Pokud chcete zhubnout a odstranit onemocnění prstů v tříslech a křížové kosti, můžete použít i přírodní Vitasimil.

Pohybujte klouby a křížem

bolest kolene

Nedostatek dostatečně koordinované a systematické pohybové aktivity nám může způsobit nemalé potíže. Pro normální fungování těla a orgánů se doporučuje pravidelné, ale lehké cvičení. Proměňte je v zábavný každodenní rituál, abyste zůstali zdraví a mladiství!

Pro více zajímavých článků navštivte náš blog!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *