Bylinkové čaje

Doba čtení: 4 min

Bylinkové čajeNěkdy vše, co potřebujeme ke zmírnění napětí, nebo jen chceme zapomenout na těžký den, je pěkný bylinný čaj. Příprava a pití bylinných čajů pro některé lidi je skutečný rituál, vřelé objetí, , okamžik, který budeme krást jenom pro sebe. Existuje celá řada bylinných čajů, které jsou vhodné pro každou situaci.

Lidé jsou tak zvyklí na pití čaje, a mnohdy ani nemyslí jak jím působí byliny, obsažené v něm. Je dobré, aby se seznámili se složkami čaje, který pijeme. Takže můžeme soudit, který by nás ovlivňují nejlepší.

Čaje se liší nejen svým složením, ale také účinky, které májí na těle, a taky i na naše duševní zdraví. Zde jsou některé nápady pro tonus, vyváženou chuť a čisté tělo.

Bylinný čaj na Zažívací Systém

Složení: anýz, fenyklové semena, mateřídouška a pomeranče.

čaj na Zažívací SystémAnýz působí nadmíru dobře na trávicím systému. To také pomáhá odstranit nadmutí. Kopr, zase obsahují flavonoidy a draslík, což je mocný spojencem ve vašem trávicím systému. Mateřídouška má sedativní a diuretický účinek, pomůže při očistění těla. To vše je doplněno bohatou na vitamínem C pomeranče a jeho sedativní působení.

Způsob přípravy: Smíchejte 3 lžičky semeny z anýzu, 2 lžíce semeny fenyklové, špetku mateřídouška a šťávu z pomeranče. Přikryjeme vodou a necháme se voda obarvit. Čaj musíme pít horký.

Relaxační Bylinný čaj

Složení: bazalky a bobuloviny (jahody, maliny, ostružiny).

Relaxační Bylinný čajBasil má silné antiseptické vlastnosti, které pomáhájí při nachlazení a horečce. Slouží taky ke snížení napětí a otoku v oblasti břicha. Mučenky a bobuloviny jsou dobře známé se svými relaxačními vlastnostmi a jsou silnými antioxidanty.

Příprava: Smíchejte 5 čerstvé listy bazalky, špičku z lžičky oranžové listí a listy z mučenka. Zalijeme všechno horkou vodu a čekáme, až se barví vodu. Nahradím cukr s půl lžičkou medu.

Pokud čaj nestačí, existují vynikající přírodní produkty, které vám mohou pomoci normalizovat krevní tlak, jako je CardioActive

Bylinný čaj pro Dobrou Náladu

Složení: heřmánek, sléz, hloh, pupeny z růží a levandule.

čaj pro Dobrou NáladuHeřmánek je dobře známý pro svou schopnost uklidnit nervy a podporovat dobrý spánek. Je aktivní v případech neuralgie, špatné trávení a zánět. Hloh se používá ve vysokých úrovních namáhání a proti bušení srdce a arytmie. Sléz má zvláštní relaxační a uklidňující účinek, zatímco ve stejné době obnoví tonus organismu. Levandule je dobře známá pro své sedativní účinek. A díky příjemným aroma, přenášeného z růžových poupat, čaje poskytuje svěží a příjemný pocit, a taky i zvedání náladu.

Příprava: Promíchejte složky ve stejných částech. Celková částka by neměla přesáhnout dvě čajové lžičky. Promíchejte a scedíte a napíte se za horka.

Bylinný čaj na Spaní

Složení: kozlík lékařský (Valeriana), meduňka, chmel i mincovně.

chmel, SpaníKozlík lékařský pomůže o správném fungováním nervového systému, má uklidňující účinek a je efektivním lékem na bolesti hlavy od nepaměti. Meduňka působí ve prospěch uvolnění napětí, zatímco chmele snižuje pocity úzkosti a nervozity nahromaděné v těle.

Bohaté na vitamíny, minerály, polyfenoly, máta peprná doplňuje působení čaje, což přispívá ke zdravému spánku.

Způsob jejich přípravy: Smíchejte 80 gramů kozlík, 40 gramů chmel, 30 gramů meduňky a 20 gramů mincovnu. Vaří se po dobu 5 až 10 minut. Čaj se filtruje a máte ho vypít horký. Ke spánku, napijte se jedným šálkem ve večerních hodinách.

Přípravu čaje Úplná Detoxikace

Složení: senna, fenykl (divoký fenykl), meduňka, řešetlákový.

Přípravu čaje Senna je bohatou glykosidy,rostlinnými slizy a cukry s významným čistícím účinku. Stimuluje peristaltiku, a má velmi dobrý důkaz v případě, že pomalá peristaltika a zácpa přetrvávají. Účinek senny je posílena rakytníkem, který pomáhá při zácpě a má taky silným purgativní účinkem. Funkce střev se zlepší, díky stimulující peristaltické účinek divokého fenyklu a meduňky. Meduňka, mimo jiné, má antimikrobiální účinek, který pomáhá celkové detoxikaci organismu.

Způsob jejich přípravy: Smíchejte 20 gramů senny – listů, 10 gramů divokého fenykla, 10 gramů meduňky, 10 gramů řešetlákového. Čaj se vaří po dobu 5 minut, poté vypusťte. Kapalina se pije horka, zatímco doporučení příjem pro regulaci gastrointestinální funkce je dvakrát denně mezi jídly.

Přípravu Bylinný čaje pro/na Hubnutí

Složení: bezinky, kořen z pampelišky (RadixTaraxaci), mátové listy.

Přípravu Bylinný čaje Bazan má mírný laxativní a čistící funkce. Jeho účinnost se zvýší od silné diuretického kořenu pampelišky, což také přispívá k normalizaci jaterních funkcí. Máta peprná má léčivé účinky a je přirozeným dezinfekčním a je aplikován ve velké míře k problémům s zažívacího traktu, rovněž usnadňuje funkci jater a podporuje dobré trávení.

Způsob jejich přípravy: vařící listy ve vroucí vodě po dobu 5 minut.
Vypněte zdroj tepla a nechte vsáknout po dobu 2 minut, poté vypusťte. Doporučuje se
vypít bez dalších sladidel. Pro vynikající výsledky při hubnutí si vezměte také kapky Ideal Slim.

Čaj pro energii a tonus

Složení: černý čaj, máta

Čaj pro energiiMáta má mimořádně pozitivní vliv na trávení a obnovuje normální funkci žaludku. Kromě toho zvyšuje metabolismus a dokonale se kombinuje s účinkem černého čaje. Kofein v něm obsažený zvyšuje spotřebu kalorií a jejich přeměnu na energii díky zrychlené funkci srdce. Oba jsou navíc silnými antioxidanty, které vás udrží zdravé a zdravé.

Příprava: 1 lžíci černého čaje vařte v 500 ml vody. Přidejte 1 čajovou lžičku sušené nebo čerstvé máty. Po třech minutách odstavte z ohně a nechejte vařit. Podle chuti oslaďte.

Proč Udělat Rituál Pití čaje?

Neexistuje lepší přirozeným zdrojem živin pro lidský organismus než přírodní. Byliny jsou známa jako chemické laboratoře přírody a to s plným právem. Byliny májí mnoho použití a efekty. Kombinace různých bylin jako čaj není jen pěkné a chutné, ale také užitečné.

Bylinný čaj nebo infuze bylin může splnit individuální potřeby každého člověka, zapojeného do zlepšení vytrvalosti, rovnováhy emocí a celkový stav organismu. Proto dodávte si potěšení z čaje, bez ohledu na roční období.

Podívejte se na další články v naší sekci Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *