Které potraviny a nápoje ruiny kůže? [2023]

Doba čtení: 4 min

Které potraviny a nápoje ruiny kůže?

Vše, co bereme ve formě jídla a pití, ovlivňuje naše dobré zdraví a vizualitu našeho vzhledu. Tento efekt může být pozitivní i negativní.Většina lidí by pravděpodobně byla překvapena, ale i některé produkty, které odborníci na výživu a odborníci na výživu považují za užitečné, mohou narušit rovnováhu v našem těle.

Výsledky špatné stravy jsou patrné většinou na kůži těla ve formě vyrážky, sucha nebo výskytu různých typů alergií. Doba odezvy je často příliš krátká. Nejlepší opatření je preventivní. S konzumací, které potraviny bychom měli být velmi opatrní?

Lidské tělo potřebuje vyváženou, rozmanitou a dobře přizpůsobenou stravu. Věda již nabízí specializované krevní testy, na jejichž základě každý, kdo vidí, které potraviny jsou doporučeny pro dobré zdraví svého těla a které je lepší se vyhnout.

Dermatologické problémy jsou nejčastěji způsobeny příjmem škodlivých potravin, druhem „bombardování“ epidermis volnými radikály z okolí a aplikací nadměrného množství make-upu, který ucpává póry.

Pomozte své pokožce pravidelně tyto snadné domácí křoviny

péče o pleť

Netřeba dodávat, že pravidelná konzumace „rychlého občerstvení“ a produktů, které jsou smažené nebo bohaté na cukr, stejně jako ty, které jsou ošetřeny trans-tuky, vede k obezitě a rozvoji problémové pokožky.

Pokud se tam nechcete dostat, nezapomeňte vypít lahodnou kávu s čokoládou Chocolite, která vám pomůže dostat se do formy na pláž bez zbytečného úsilí a očistit vaše tělo od přebytečného tuku.

Věděli jste, že …?

Hojnost kosmetických přípravků, které pokrývají všechny potřeby těla, stejně jako vysoká míra růstu místních ekonomik ve vyspělých zemích, nás nutí aplikovat stále více a více různých výrobků na kůži našeho těla. Někteří z těch, kteří používají každý den patří make-up, tělo a vlasový kondicionér, šampon, čistící tors, křoviny pleťové vody a krémy na obličej. Výběr správné kosmetiky je klíčem k udržení zdravé a zářivé pokožky.

Kromě prima potravin je lidská kůže také denně vystavena útokům škodlivých látek a špinavých plynů, které vedou k tvorbě tzv. „volných radikálů“ na povrchu epidermis.

Jsou to nestabilní atomy, jejichž přímý účinek na buňky vede k jejich postupnému poškození. Naše strava, zejména v teplejších měsících, by měla být bohatá na antioxidanty, pokud máme tento škodlivý vliv konkresovat. Pro krásnou pleť můžete důvěřovat populární Derminax.

Pojďme zjistit, které potraviny a nápoje, i když jsou považovány za užitečné pro širokou veřejnost, mohou mít extrémně negativní vliv na zdraví naší pokožky.

Celozrnný chléb a odvozené produkty – zvýšit riziko psoriázy!

Celozrnný chléb

Všechna celá zrna jsou extrémně bohatá na lepek. Vzhledem k přesycení většiny potravin s druhým, miliony lidí po celém světě vyvinuly nesnášenlivost lepku, a stovky tisíc dětí se rodí s vrozenou jeden. Ti s nižší tolerancí může snadno vyvinout kožní onemocnění, a lupénka je jednou z nejpravděpodobnějších možností. V takových případech je dobré se obrátit na produkty přírodního původu, abyste se vypořádali s kožními problémy.

Způsob, jak čelit: Vyberte si produkty na bázi rýže místo celých zrn!

Ovocné smoothies, cukr a sladidla – suchá kůže a olovo do vrásek!

Ovocné smoothies

Mnozí by pravděpodobně byli překvapeni, že ovocné smoothies, které získaly širokou popularitu v posledním desetiletí, mohou vést k trvalému vysychání pokožky a vzniku vrásek. To je způsobeno vysokou koncentrací cukru.

Tisíce lidí po celém světě, kteří podstupují detoxikaci konzumací smoothies vyvinuli glykace. Jedná se o proces vázání cukru na bílkoviny nebo tuky v těle, který narušuje hlavní funkce molekul a poškozuje kolagen cév, predispozicí těla nejen k vysychání pokožky a vzniku vrásek, ale také kardiovaskulárním onemocněním a hormonálním poruchám.

Cukr a sladidla jsou nepřátelé mladistvého záře a záře. Přirozeně ničí kolagen a elastin obsažený v našem těle, zejména v oblasti čela, kde je jejich koncentrace nejmenší, a urychlují výbuchy pupínků, vrásek a vaků pod očima.

Způsob, jak čelit: Konzumovat více ryb, řas a krůtí maso – silné zdroje kolagenu. Make smoothies ze zeleniny, většinou zelené listové (rukola, zelený salát, atd.), Protože jsou bohaté na vitamíny a minerály.

Mléko a mléčné výrobky – akné, rosacea a zarudnutí

Mléko

Všechny mléčné deriváty patří do skupiny alergenů. Ačkoli jsou životně důležité pro lidské tělo, protože mu dodávají potřebnou dávku vápníku a bílkovin, mohou také způsobit vážné záněty při konzumaci v hojném množství. Mnoho lidí také trpí nesnášenlivostí laktózy, což téměř okamžitě vede k výskytu vyrážky, akné, růžovky a zarudnutí na povrchu epidermis.

Způsob, jak čelit: Jezte více mořských plodů, vlašských ořechů, rybího tuku a zaměřte se na kozí mléko, ne na kravské mléko!

Pikantní potraviny – Tvorba kapilární sítě na nose a celé tváři!

Pikantní potraviny

Kořeněné produkty urychlují metabolismus, což v zásadě příznivě ovlivňuje imunitní systém. Mají také silný antibakteriální a protizánětlivý účinek. Nicméně pocit pálení, který způsobují, však ve vzácných případech může také vést k prasknutí kapilární sítě na obličeji, zejména v oblasti nosu. K tomu obvykle dochází u lidí s tenkými kapilárními stěnami. Hot je také indikován jako faktor zvyšující riziko křečových a křečových žil na nohou – v podobných problémech zkuste Wintex.

Způsob, jak čelit: Snažte se omezit stres v každodenním životě a jíst více produktů, které jsou bohaté na vitamíny ze skupin A, B, C a E!

Olivový olej je extrémně účinný při regulaci hmotnosti… Zvláště pokud jsou dlaždice před chladničkou bohatě rozmazané! 😀

Konzumujte střední ze všeho!

Udržování zdravé stravy, ze které bude tělo, kůže a duše zášti, neznamená úplné vyloučení jednoho nebo druhého produktu, protože tělo se pro něj připraví o určitou skupinu životně důležitých látek. Nenechte se zmást nadměrnou dietou – čokoláda má na naše tělo laskavý účinek.

Jezte všechno podle míry a pečlivě sledujte, jak vaše tělo reaguje na různé potraviny. To vám pomůže najít zdravou rovnováhu, která zlepší nejen váš vzhled, ale také zvednout náladu!

Podívejte se na další články v naší sekci Blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *