Přírodní cukry – Zdravé sladké pokušení

Doba čtení: 3 min

zdravé přírodní cukry

Touha po něčem sladkém se často stává posedlostí. Tam je blízko k nikomu, kdo může odolat pokušení bloku mléčné čokolády, oplatky nebo kus dortu tu a tam. Problém tohoto zvyku spočívá v tom, že rafinované cukry mohou být extrémně škodlivé jak pro udržení dobrého zdraví, tak pro udržení tenké a štíhlé postavy.

Existuje způsob, jak uspokojit naše nutriční touhy, aniž by to mělo negativní vliv na naše tělo?

Zdá se, že většina lidí sdílí společnou vášeň pro sladké zboží, které se někdy může dokonce proměnit v závislost. Každý má právo na své individuální kulinářské preference, ale nadměrný příjem cukru může být obzvláště škodlivý pro zdraví a vzhled našeho těla.

Ale lidský organismus vyžaduje malé množství, aby fungoval normálně. Nejužitečnější cukry jsou obsaženy v ovoci. Poskytují také další sadu užitečných minerálů, vitamíny, vláknina, antioxidanty, a některé dokonce funkce bílkovin a zdravých tuků.

Věděl jsi to?

Jedním z plodů, které mají nejvíce prospěšné účinky na naše tělo je kokos. Má schopnost nejen vyživovat, ale také tónovat a osvěžovat. To je často používáno v dietetice a nutriční vědy za účelem zbavit přebytečných tuků rychleji. To je také široce používán při výrobě krémy na obličej a opalovací krémy, protože jeho esenciální olej stimuluje metabolismus pracovat rychleji a zlepšuje proces regenerace buněk.

Zelenina a různé odrůdy rostlin mohou být také dobrým zdrojem přírodních cukrů. Oni, stejně jako ovoce, se skládají z 80% -90% vody a tekutin, které pomáhají rychle detoxikovat tělo před parazity a škodlivými látkami.

Kromě uspokojení našeho hladu a touhy po zboží, které je bohaté na cukry, nám pomáhají očistit a osvěžit naše tělo. Pojďme se dozvědět více o funkci přírodního cukru. Mějte na paměti, že pokud trpíte cukrovkou, můžete se spolehnout na DiaformRX !

Proč naše tělo potřebuje cukr?

 přírodní cukry, jablko

Hlavní funkcí cukrů je dodávat našemu tělu rychlou energii. To lze pozorovat i po konzumaci obyčejného kousku cukroví. Zatímco samotné výsledky budou trvat jen krátkou dobu, budeme se cítit tónovaní a v dobré náladě.

Tok energie přímo souvisí se skutečností, že naše tělo začíná uvolňovat dopamin – hormon štěstí. To je to, co způsobuje, že tolik lidí rozvíjí jakousi závislost na potravinářských výrobcích, které jsou bohaté na laktózu a fruktózu.

Jaké jsou negativní účinky nadměrné spotřeby cukru?

Když jsme to přehánět na sladkosti část, naše těla ztrácejí více času a energie ve snaze absorbovat, než je schopen dát jim zpět. Dočasné osvěžení a zlepšená nálada jsou rychle nahrazeny podrážděností a postupnou akumulací přebytečných kalorií.

Každý by se měl snažit omezit příjem zpracovaného cukru co nejvíce. Nachází se ve většině produktů nabízených v řetězcích supermarketů a sousedních obchodech.

Které jsou zdravé přírodní cukry?

Užitečné cukry jsou fruktóza a glukóza, které se nejčastěji vyskytují v ovoci a zelenině. Lidé, kteří mají chuť sladké zboží bude snadno uspokojit jejich chutě a pomoci jejich tělo pracovat více harmonicky.

Existuje světová kategorizace ovoce a rostlin podle stupně jejich příznivého vlivu na tělo. Není divu, že je nejlepší konzumovat ty s nízkým až středním procentem cukru. Pojďme zjistit, které přesně jsou:

  • Obsah fruktózy: Rebarbora (Koláč rostlin), avokádo, vápno, citron a bobule.
  • Obsah fruktózy s nízkým až středním obsahem: melouny, melouny, kokosové ořechy, jahody, broskve, nektarinky, jablka, guava, meruňky a grapefruity.
  • Středně vysoký až vysoký obsah fruktózy: švestky, kiwi, pomeranče, hrušky a ananas.
  • Vysoká (možná nebezpečná) Fruktóza Obsah: třešně, mandarinky, granátová jablka, hrozny, manga, fíky a banány.

Zajímavý fakt:

Kokos, který spadá do kategorie ovoce se zdravým množstvím glukózy a fruktózy, je hlavní složkou kokosové zeštíhlující kávy CocoSlimmer, která již pomohla tisícům žen po celém světě oříznout jejich pas. Dosáhněte špičkového tvaru lahodným a výživným způsobem!

Jak nejlépe absorbovat zdravé přírodní cukry?

žaludku, absorbovat, jídlo, srdce

Správná absorpce prospěšných látek obsažených v ovoci, které jsou bohaté na glukózu a fruktózu, vyživuje tělo a dává nám energii. Existuje několik jednoduchých pravidel, která může každý člověk sledovat s minimálním úsilím.

Tradice vyžaduje, abychom každé jídlo dokončili dezertem. Logika mluví o tom, že je užitečným ovocem. Způsob, jakým naše tělo pracuje, však znamená, že spotřeba musí být provedena brzy ráno.

Produkty bohaté na sacharózu vyžadují určitou dobu jednu a půl až dvě hodiny, aby naše tělo bylo schopno je plně absorbovat. Není dobré přetěžovat žaludek po hlavním průběhu jídla s následným zpracováním dezertu.

Je lepší jíst brzy ráno, když potřebujeme rychlý tok energie začít náš den v dobré náladě. Není dobré odlupovat kůru ovoce, můžeme ji jednoduše umýt. To je, jak naše tělo dostane prospěšné vlákna, minerály a vitamíny obsažené v něm.

Mírná spotřeba přírodních cukrů zlepšuje náladu!

Pokud chcete žít zdravě a zachovat si životně důležitý vzhled, vyměňte čokoládu a zmrzlinu v denním menu za ovoce. Snažte se být důkladně informováni o tom, které kombinace mezi nimi mají blahodárné účinky na tělo a ty, které nemají. To vám dá správné množství denní sladkosti, aniž byste zkazili svou postavu! Pokud máte vysokou hladinu cukru v krvi, můžete je kontrolovat přírodními prostředky, jako je Diaform+ a Inspilar.

Další zajímavé a užitečné články – podívejte se na náš blog!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *