Jak účinně kontrolovat krevní tlak – nápady na přírodní léčbu a užitečné tipy

Doba čtení: 5 min

kontrolovat krevní tlak

Podle lékařských zdrojů znalostí je krevní tlak tlakem cirkulující krve na stěny cév. Bez dalšího upřesnění použití termínu „krevní tlak“ obvykle označuje tlak ve velkých tepnách oběhového systému. Rozsah tohoto ukazatele by měl být udržován v optimálních mezích. Pokud stoupne, mohou nastat různá zdravotní rizika. Chronicky vysoká hodnota tlaku v krvi se nazývá hypertenze. Nekontrolovaný vysoký krevní tlak je jednou z hlavních příčin nebezpečných komplikací. Spolu s léky (v případě, že váš lékař rozhodne, že je to nutné), existují různé přírodní metody a užitečné rady, které můžete přísně dodržovat, abyste své zdraví lépe kontrolovali. Mnoho lidí trpí hypertenzí. Přestože postihuje především zralejší část populace, mimo riziko nejsou ani mladí lidé.

V současné době nejsou specifické příčiny hypertenze známy, protože existují různé vnější faktory, které by mohly způsobit rozvoj onemocnění. Většina lékařů sdílí názor, že symptomů hypertenze, které by mohly naznačovat výskyt zdravotního stavu, není mnoho. To však neznamená, že svůj stav nemůžete pravidelně sledovat. Za tímto účelem se doporučuje čas od času provést měření krevního tlaku. To je nejlepší způsob, jak se dozvědět o svém aktuálním rozmezí krevního tlaku. Existuje také mnoho dostupných a fungujících způsobů, jak provést úspěšnou léčbu hypertenze pomocí pouze přírodních produktů a dodržování zdravých tipů.

Můžete se také spolehnout na některé přírodní a osvědčené doplňky stravy, které vám mohou pomoci zlepšit váš celkový zdravotní stav. Například Cardi Form je inovativní a fungující řešení, které účinně neutralizuje všechny příznaky hypertenze. Pokud se chcete dozvědět více užitečných informací, přečtěte si následující článek, kde se dozvíte o tomto tématu. Další tipy pro zdraví a krásu najdete zde.

Co je vysoký krevní tlak – nejčastější příznaky hypertenze? Co způsobuje vysoký krevní tlak – rizikové faktory a potenciální důsledky? Jak předcházet vysokému krevnímu tlaku – léčba a užitečné rady? Existuje účinná dieta na vysoký krevní tlak?

Zajímavý fakt:

Obecně je vysoký krevní tlak považován za přítomný, pokud je hodnota vyšší než 140/90 mmHg, měřeno v ordinaci lékaře. Pokud je váš krevní tlak mezi 120/80 a 140/90 mmHg, můžete být ohroženi rozvojem hypertenze v budoucnu. V tomto případě je vhodné podniknout vhodné kroky dohodnuté s lékařem k její kontrole. Některé z nich zahrnují specifickou dietu, pravidelné cvičení, léky nebo přírodní doplňky proti hypertenzi.

Co je hypertenze – příčiny a možné důsledky

Co je hypertenze

Při každém úderu srdce posílá značné množství krve do tepen v těle. Jev, při kterém je tlak při čerpání srdce vyšší než normální, se nazývá vysoký krevní tlak. Pokud se tento stav vyskytuje častěji, může se rozvinout v chronický vysoký krevní tlak. Toto je hypertenze.

Existují dvě hodnoty, které určují, zda je váš krevní tlak vysoký:

 • Systolický krevní tlak – to je tlak, ke kterému dochází, když vaše srdce pumpuje krev.
 • Diastolický krevní tlak – odpovídá tlaku v klidu mezi dvěma srdečními stahy.

Za normální krevní tlak se obvykle považuje 120/80 mmHg. První číslo je systolické a druhé diastolické. Hypertenze obvykle nemá žádné příznaky, což znamená, že jediným spolehlivým způsobem, jak ji měřit, je použití tlakoměru. Pokud tato metoda odhalí, že hodnoty mají tendenci stoupat, vaše tělo by mělo pocítit rozdíl. V případě chronického vysokého krevního tlaku (hypertenze) existuje mnoho potenciálních následků, které by mohly nastat. Některé z nich zahrnují poškození srdce, ledvin a mozku. Některé z těchto účinků mohou být život ohrožující. Proto by měla být přítomna léčba hypertenze. Některé faktory hrají významnou roli při zvyšování krevního tlaku. Úzce souvisí s různými zlozvyky. Naštěstí je můžete efektivně změnit, abyste zabránili rozvoji hypertenze.

Hlavní příčiny hypertenze jsou:

 • Obezita;
 • Nadměrná konzumace alkoholu;
 • Vysoký příjem sodíku;
 • Užívání určitých léků;
 • Sedavý způsob života.

Kromě těchto faktorů jsou důležité i geny. Některé lékařské studie naznačují, že hypertenze je dědičná. Ať už je však příčina jakákoli, přírodní prostředky, dieta na vysoký krevní tlak a další změny zdravého životního stylu vám mohou pomoci výrazně zlepšit váš stav a kontrolovat vaše hodnoty.

Užitečné tipy pro řešení hypertenze

tipy pro řešení hypertenze

Náš tým shromáždil a objednal konkrétní seznam, který představuje nejlepší postupy a tipy, které můžete vyzkoušet, abyste měli pod kontrolou rozsah svého krevního tlaku. Přečtěte si následující doporučení a vyberte si z nich ta, která vám nejvíce vyhovují.

Pamatujte, že všechny tyto metody vám mohou pomoci vypořádat se s nepříjemnými příznaky hypertenze.

 • Dieta při vysokém krevním tlaku – většina zkušených lékařů, specialistů v oboru kardiovaskulárního systému, doporučuje zdravou a vyváženou stravu s nízkým obsahem soli. To je jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit vysokému krevnímu tlaku. Nadměrný příjem soli má tendenci stahovat cévy, což následně zvyšuje tlak. Ke snížení tohoto efektu byste měli jíst více potravin, jako je draslík, tmavá listová zelenina, jogurt, brambory, ryby a banány. Všechny mají schopnost podporovat intenzivnější vylučování soli a vody z ledvin a tím snižovat krevní tlak. Změny ve stravování však přinášejí skutečné zdravotní výhody, protože vedou ke stabilnímu a prospěšnému hubnutí.
 • Aktivní životní styl – Pro lidi, kteří pociťují příznaky hypertenze, je velmi důležité vést aktivní životní styl, protože fyzická aktivita má pozitivní vliv nejen na krevní tlak, ale celkově. Například obezita je hlavní příčinou vysokého krevního tlaku, takže pravidelné cvičení vám pomůže udržet si normální váhu. Navíc se tím zlepší zdraví vašeho srdce. Vyberte si aktivity, jako je nordic walking, cyklistika, jogging atd.
 • Snižování stresu – odborníci se domnívají, že existují dva druhy stresu – prospěšný a škodlivý. První typ nás může varovat před hlukem nebo konfliktem a je naší přirozenou reakcí, která stimuluje každodenní aktivity. Přítomnost škodlivého stresu, zvláště pokud je konstantní, může vést k mnoha vážným zdravotním následkům, protože zvyšuje krevní tlak a zrychluje dýchání. Vysoká hladina stresu navíc způsobuje svalové napětí. Proto je velmi důležité provádět preventivní depresivní aktivity, jako je duševní relaxace, meditace a jóga.
 • Měření krevního tlaku – Měření krevního tlaku je snadné ignorovat, protože se nevyskytují žádné velké příznaky nebo příznaky vysokého krevního tlaku. Jediný způsob, jak zjistit, zda je váš krevní tlak vysoký, je pravidelné měření. To vám a vašim zdravotníkům pomůže sledovat rozsah vašeho krevního tlaku a sledovat všechny změny, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví. Při výběru přístroje pro domácí měření krevního tlaku by měl být kladen důraz na přesnost. Zařízení musí odpovídat doporučením Evropské společnosti pro hypertenzi a standardům pro profesionální lékařské vybavení.
 • Sestavte si rozvrh léků – v případě, že vám lékař předepsal nějaké léky na léčbu vysokého krevního tlaku, pokuste se sestavit přesný rozvrh jejich příjmu. Nenechte si ujít denní dávku a snažte se je neužívat v různou dobu. To bude nejúčinnější a váš krevní tlak nepřekročí normální limity.

7 účinných přírodních léků na léčbu vysokého krevního tlaku

přírodních léků na léčbu vysokého krevního tlaku

Zde se s vámi podělíme o některé z nejprospěšnějších potravin a přírodních látek, které vám mohou pomoci odstranit všechny příznaky hypertenze. Všechny vybrané položky mají ověřené vlastnosti, protože obsahují důležité vitamíny a minerály, které udržují náš stabilní zdravotní stav.

Přírodní prostředky pro léčbu hypertenze jsou:

 • Česnek – jedná se o velmi oblíbenou přírodní surovinu, která se nejvíce využívá v kuchyni, ale je velmi užitečný v boji proti příčinám hypertenze. Mnoho lidí o tom ví a sní jeden stroužek česneku denně. Toto množství je naprosto dostatečné. V obchodech najdete také kapsle s česnekovým práškem, pokud vám nevyhovuje chuť přírodní složky;
 • Olivový olej – má mnoho prokázaných vlastností a zdravotních přínosů. Jedním z nich je, že olivový olej výrazně posiluje funkci oběhového systému. Navíc dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu (LDL). Látka je 100% organickým zdrojem mononenasycených mastných kyselin, které jsou skvělé pro zdraví;
 • Sušené meruňky – tato lahodná přírodní poušť obsahuje mnoho cenných látek, jako je draslík, beta-karoten, železo a vláknina. Tento bohatý koktejl užitečných přírodních látek má schopnost rychle a trvale snížit krevní tlak. Navíc bylo prokázáno, že meruňky zlepšují krevní oběh, a tím podporují normální činnost kardiovaskulárního systému;
 • Hořká čokoláda – zde byste měli cílit na produkty s vyšším procentem kakaa, protože to určuje užitečnost čokolády. Pokud chcete účinně odstranit příznaky hypertenze, měli byste si vybrat čokoládu, která obsahuje alespoň 70 % kakaa a bez přidaného cukru. Je dobře známo, že kakao obsahuje flavonoidy, což jsou přírodní antioxidanty, které snižují rozsah krevního tlaku;
 • Lněné semínko – doporučená denní dávka je cca 4 polévkové lžíce lněného semínka. To je zcela dostačující pro udržení zdravé diety s vysokou hladinou cukru v krvi. Přírodní produkt obsahuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin. Mají mimořádně důležitou roli při udržování stabilního zdraví srdce a cév. Lněné semínko také snižuje hladinu špatného cholesterolu;
 • Oves – přípravek účinně kontroluje hladinu cholesterolu v krvi, čímž odstraňuje jednu z hlavních příčin hypertenze. Tato biopotravina je vhodná pro zdravou snídani, protože si ji můžete připravit, jak chcete;
 • Ananas – toto ovoce má neuvěřitelné diuretické vlastnosti, které zajišťují kvalitní léčbu vysokého krevního tlaku. Ananas můžete konzumovat ve formě šťávy nebo ho nakrájet na plátky a přímo konzumovat. Důrazně vám doporučujeme nepřidávat cukr, protože to může vést k výraznému nárůstu hmotnosti. A to je jeden z faktorů, které způsobují nepříjemné příznaky hypertenze.

Doufáme, že všechny informace, které jsme pro vás v tomto článku shromáždili, vám pomohou lépe porozumět a vyhodnotit rizika a důsledky, které s vysokým krevním tlakem souvisí. Naší nejlepší radou je vést zdravější životní styl, abyste stabilizovali svůj stav a vyhnuli se nepříjemným příznakům. Aktivní životní styl a zdravé jídlo navíc můžete spojit s pravidelným užíváním bioproduktu proti hypertenzi. Například CardioActive poskytují účinnou prevenci proti vysokému krevnímu tlaku.

Buďte osobou, která kontroluje své zdraví!

zdraví srdce nízký krevní tlak

Jste jediný člověk, který se může o své zdraví nejlépe postarat. Je důležité na tuto skutečnost nikdy nezapomenout, protože vám to může pomoci vyhnout se nebezpečným nemocem a problémům. Zjistěte, co je pro vás zajímavé, a pomocí toho se ujistěte, že váš celkový stav je stabilní a bezpečný. Buďte více fyzicky aktivní a zaujměte pozitivní přístup ke svým každodenním úkolům, abyste snížili hladinu stresu. Jezte také nezpracované potraviny a pravidelně kontrolujte svého lékaře, abyste dostávali aktuální informace o vašem zdravotním stavu.

>>Další zajímavé články najdete na našem blogu!<<

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *