Nejvhodnější potraviny na léto pro hypertoniky v roce 2022

Doba čtení: 5 min

Nejvhodnější potraviny na léto pro hypertoniky

Jednou z výhod života v zemi, která má čtyři roční období, je dostatek ovoce a zeleniny. Dostat se do formy na léto nevyžaduje mnoho úsilí, protože to, co je na trhu k dispozici, je rozmanité. Můžeme snadno detoxikovat tělo, bojovat s houbovými infekcemi a zvýšit libido tím, že jíme, co chceme. Pamatujte, že existují potraviny, které regulují krevní tlak a udržují srdce zdravé a šťastné!

Teplé počasí a delší den také předurčují k častějším procházkám a fyzické aktivitě po práci. Aktivnější životní styl v létě však často může vést k vyšším hladinám krevního tlaku. Existují určitá jídla, která jsou pro konzumaci v létě vhodnější pro lidi s hypertenzí.

Jednou z hlavních věcí, kterou každý ví o stravování v letní sezóně, je, že by se měl vyvarovat tučných jídel. Samozřejmě jezte ryby a plody moře bohaté na Omega-3 mastné kyseliny. Řada studií amerického zdravotního institutu, dostupná veřejnosti, ukazuje, že pomáhají snižovat vysoký krevní tlak. V teplejších měsících se vyhněte vepřovému, hovězímu a jehněčímu masu. Tisíce lidí trpících problémy s krevním tlakem v České republice se rozhodly spoléhat pro klidnější srdce Tonerin. Jsou jedním z nejoblíbenějších produktů proti hypertenzi v roce 2022 a jsou zcela dostupné.

letní jídla pro vysoký krevní tlak

Jaký je rozdíl mezi hypertenzí a hypotenzí? Hypertenze – příznaky a jak je rozpoznat? Co je hypertenze prvního stupně? Je to stejné s hypertenzí ICD? A hypertenze bílé zástěry? Jak jíst, pokud trpíme vysokým krevním tlakem? Jakých potravin se v létě vyvarovat ke snížení krevního tlaku?

Níže se dozvíte nejlepší potraviny pro hypertoniky v létě 2022!

Hypertenze – příznaky a léčba – co potřebujeme vědět?

Hypertenze - příznaky a léčba

Mnoho lidí na celém světě trpí hypertenzí a hypotenzí. Jedná se o dva různé stavy. Prozatím se zaměřme na tu první. Týká se lidí, kteří trpí chronicky vysokým krevním tlakem. Samo o sobě to není nebezpečná zdravotní choroba. Ale výrazně zvyšuje riziko náhlého infarktu nebo mrtvice. Jak ale rozpoznat příznaky hypertenze – příznaky – na začátku?

Máte vysoký krevní tlak nebo hypertenzi – příznaky, pokud trpíte:

 • Váš krevní tlak je v následujících hodnotách: 130/80 nebo 139/89;
 • Máte rodinné břemeno;
 • Neustále se cítíte ve stresu;
 • Vaše ústa snadno schnou;
 • Cítíte pulzující pocit v končetinách nebo hlavě;

Mnoho lidí trpí hypertenzí prvního stupně nebo hypertenzí. Neočekávané změny v životě a vysoká úroveň denního stresu vedly ke zvýšení případů takzvané hypertenze v bílém plášti nebo hypertenze. Je to přirozená reakce těla na nervové napětí. Odhaduje se, že podle WHO má téměř 35 ‰ všech lidí na světě hypertenzi s bílým pláštěm. Více se dozvíte z informačního videa „Medical Minute Monday“ na YouTube.

Nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět o nemoci hypertenze – symptomech – lze shrnout následovně:

 • Hypertenze 1. stupně a IBD hypertenze jsou také známé jako esenciální hypertenze. Nejsou tak život ohrožující.
 • Případy hypertenze bílého pláště jsou v posledních letech stále častější.
 • Přítomnost vysokého krevního tlaku během těhotenství je běžná.
 • Krevní tlak není ovlivněn tím, zda se jedná o tmavou nebo světlou část dne. Ráno můžete mít vysoký krevní tlak. Večer ale také často trpíte vysokým krevním tlakem.
 • Pokud máte trvale vysoký krevní tlak a rychlý srdeční tep, poraďte se s kardiologem.

Rozdíl mezi hypertenzí a hypotenzí!

Ačkoli jsou si hypertenze a hypotenze podobné názvem, jsou to dva různé stavy. První se týká průměrných hodnot krevního tlaku, včetně systolického a diastolického krevního tlaku mezi 139/89. Druhá se týká nízkého krevního tlaku v rozmezí 90/60. Existuje přímá souvislost mezi přítomností vysokého krevního tlaku a rychlého srdečního tepu.

Hypertenze – příčiny a léčba – existují alternativní metody?

Hypertenze - příčiny a léčba

Někteří lékaři se domnívají, že hypertenze a léky jdou ruku v ruce. Jiní však také nabízejí alternativní přístupy ke snížení vysokého krevního tlaku. Udržování systolického a diastolického krevního tlaku v normě již není přirozenou misí! Tisíce Čechů spoléhaly na bezpečné a zajištěné působení CardiOne  pro zdravější a šťastnější srdce. A nebyli zklamaní!

Během těhotenství není neobvyklé trpět vysokým krevním tlakem. Je ale dobré kontaktovat lékaře, pokud se stane chronickým. Někdy máte ráno vysoký krevní tlak. Jindy vede nervové napětí v práci k vysokému krevnímu tlaku večer. Pokuste se uklidnit nervy tím, že si dáte uklidňující čaje pro mysl, ducha a tělo.

Níže jsme vybrali několik alternativních přístupů k přítomnosti vysokého krevního tlaku – léčba a příčiny:

 • Doporučuje se, aby v případě vysokého krevního tlaku sestup byl postupný a nikoli náhlý.
 • Zkuste uvolnit stres pravidelným sportem a kardio.
 • Jóga je skvělý způsob, jak dosáhnout vnitřní a vnější rovnováhy.
 • Harmonizujte svůj vysoký krevní tlak – domácí léčba bylinnými čaji a hudbou k meditaci.
 • Minimalizujte faktory, které vám způsobují stres.

žena, jóga

Vysoký krevní tlak – domácí léčba ajurvédou!

Starověký indický systém harmonického a vyváženého životního stylu ajurvédy nabízí užitečné tipy, jak jíst vyváženou stravu. Překlad jeho názvu znamená „věda o životě a dlouhověkosti“. Cílem je pomoci lidem překonat jejich zdravotní a psychické problémy prostřednictvím meditace. Stejně jako změny v denních návycích. To vše je mimořádně užitečné při vysokém krevním tlaku – domácí léčbě. Zvláštní pozornost věnuje lidskému chování v různých ročních obdobích. Zjistěte, jak být na podzim zdravý a krásný!

Vysoký krevní tlak – domácí léčba více tekutinami a ochlazováním potravin!

Jakékoli ovoce nebo zelenina typické pro léto, které mají vysoký obsah vody, lze považovat za „ochlazující“ jídlo. Protože jsou v této sezóně teploty obvykle vysoké, naše těla se neustále potí, aby se trochu ochladila. To je mimořádně vhodné pro snížení vysokého krevního tlaku v horku.

Lidé s vysokým krevním tlakem potřebují k dosažení vnitřní rovnováhy více tekutin. Nejlepší je konzumovat ovoce a zeleninu, které se v naší zemi přirozeně vyskytují, protože jsou zakotveny v naší evoluční paměti.

Doporučeno: zelená listová zelenina, okurka, petržel, lilek, cuketa, celer, celer, grapefruit, meloun, meloun, broskve, máta, rajče, paprika, mrkev, citron.

Potraviny pro hypertenzi a vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak – dieta s lehkým masem a rostlinnými bílkovinami!

Naše těla štěpí tuk mnohem pomaleji, když je venku horko. Pokud konzumujeme masné výrobky s vysokým obsahem tuku, riskujeme, že nám nebezpečně zvýší krevní tlak a cholesterol. Kromě toho brání správnému fungování kardiovaskulárního systému. Proto je nejlepší vsadit na lehčí maso, například na ryby a kuře. Příroda také nabízí bohatou sadu rostlinných bílkovin, které jsou mimořádně dobrým zdrojem železa.

Doporučeno: kuře, krůta, ryby, plody moře, vejce, fazole, čočka, hrášek, cizrna, quinoa, klíčky, ořechy, semínka, olivový olej.

Vysoký krevní tlak – dieta za studena!

studenou polévkou

Polévky jsou lehké a příjemné jídlo, ale teplá fazolová polévka nebo v létě vařené hovězí maso může naši tělesnou teplotu nadměrně zvýšit. Naše i světová kulinářská tradice nám však nabízí na výběr bohaté velmi studené a osvěžující polévky. Kromě tradičního a výživného tarataru namíchejte rychlé gazpacho a voňavou polévku z máty.

Doporučení: Tarator, gazpacho, studená hrachová polévka s mátou, chladivá špenátová polévka s avokádem.

Vysoký krevní tlak – dieta s kořeněnými akcenty pro horké vášně

Pikantní jídla jsou extrémně bohatá na různé druhy vitamínů a minerálů. Proto není dobré je v letní sezóně úplně ignorovat. Přidejte další pečené červené papriky plněné rýží a kořením a vychutnejte si chuť. Pokud vám bude příliš horko, přidejte trochu jogurtu v čisté formě nebo ve formě kefíru.

Návrhy: pečená červená paprika, zázvor;

měření krevního tlaku

Léčba hypertenze luštěninami pro zdravého ducha ve zdravém těle!

Luštěinové deriváty jsou skvělým zdrojem minerálů, vlákniny, zinku, železa, fosforu a různých vitamínů. Mezi nejsycenější jimi patří quinoa, čočka, fazole, cizrna, rýže, hrášek a kuskus. Lze je snadno vařit, chladit a přidávat do salátů. Ve vedru není nic zdravějšího!

Návrhy: čočka, fazole, zelené fazole, rýže, hrášek, quinoa, cizrna;

Ovoce, zelenina a zeleninové bílkoviny – přátelé v teple!

matka, dcera, kuchyně

Vysoký krevní tlak je problém, který postihuje téměř 25% všech lidí na světě. Letní vedra a vysoké teploty předurčují k častějším projevům hypertenze. Abyste proti nim preventivně působili – jezte více čerstvého ovoce a zeleniny. Zdůrazněte rybí a rostlinné bílkoviny. Jsou potravou pro mysl a srdce. Vyhněte se tučným jídlům. Nic nezasahuje do krevního tlaku jako oni.

Pokud potřebujete pomocníka – vždy se můžete obrátit na ekologický produkt schválený veřejností. Jedním z těch, které získaly názor zákazníků v roce 2022, jsou zcela CardioActive pro klidnější srdce. Jejich cena v České republice je dostupná pro každého!

Pro více zajímavých článků navštivte náš blog!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.