Věděli jste, že těchto 10 potravin ovlivňuje krevní tlak?

Doba čtení: 3 min

srdce a stetoskop pro měření krevního tlaku

Vysoký krevní tlak je jedním z hlavních signálů, že můžete trpět hypertenzí. Jedná se o běžný zdravotní problém, který je způsoben jak věkem, tak obezitou a nadváhou, nedostatkem fyzické aktivity, nadměrným užíváním alkoholu a dalšími. Lidé, kteří jsou diagnostikováni s vysokým krevním tlakem, by měli dodržovat dietu.

Často blízko a známé nabídne celou řadu metod, receptů a produktů o tom, jak se vyhnout problémům s krevním tlakem. Jedním z nejvíce doporučených produktů jsou přírodní, jako je Heart Tonic nebo Detonic prášek, které kontrolují hladinu krevního tlaku a zvláštní péči o kardiovaskulární systém.

Chronický vysoký krevní tlak je známkou životního stylu nebo genetické predispozice problémy. Krevní tlak může vést k problémům se srdcem a pro tuto kontrolu jeho hladiny je nezbytné pro udržení dobrého zdraví.

Zdravé produkty

Špička krevního tlaku je normální pro stres nebo spotřebu nezdravých potravin. Se správnými změnami ve stravě může zvýšit nebo snížit krevní tlak. Víte, před kterými potravinami a nápoji byste měli utéct, pokud trpíte vysokým krevním tlakem? Pokud ne – přečtěte si článek, shromáždili jsme top 10 z nich vyloučit z vašeho denního menu. Pokud problémy přetrvávají, můžete hledat řešení s použitím doplňku stravy, jako je Tonerin.

Zajímavá skutečnost: Pokud trpíte příliš nízkým krevním tlakem, můžete bezpečně zvýšit svou úroveň s konzumací čerstvých ořechů (mají vysoký obsah tuku a zvláště užitečné jsou vlašské ořechy), sýry (až 100 gramů denně) a jeden šálek kávy.

Potraviny s vlivem na krevní tlak

Sůl

Sůl je nejaktivnější doplněk, který zvyšuje krevní tlak. Je velmi důležité, že s vysokým krevním tlakem omezíte jeho příjem na maximum, i když můžete – přestat konzumovat úplně. V jedné čajové lžičce stolní soli je téměř 2300 miligramů sodíku.

Sůl

Věděl jsi to…? Třel je mikroelegant, který má hlavní funkci při udržování výměny krve v těle, řídí činnost svalů a nervů. Spotřeba velkého množství sodíku vede k vyčerpání zásob draslíku. Nerovnováha v synchronizaci mezi sodíkem a draslíkem může mít za následek porušení funkcí srdce, mozku a jater.

Alkoholu

Lidé, kteří trpí hypertenzí, by se měli vyhnout konzumaci jakéhokoli druhu alkoholu a alkoholických nápojů. Alkohol snižuje účinek a účinnost léků, které užíváte.

Tip: Pokud trpíte hypotenze (nízký krevní tlak), doporučuje se denní konzumace sklenice vína!

Cukru

Cukr zvyšuje šance na cukrovku a nadváhu. Kromě toho zvyšuje krevní tlak a doporučuje se nahradit jeho spotřebu přírodním medem.

Hranolky

Oblíbené hranolky se mohou stát noční můrou pro lidi, kteří trpí hypertenzí. Obsahují trans-tuky a hodně sodíku. Průměrná porce brambor má 20 g tuku a 300 mg sodíku.

Klobásy

Klobásy

Abyste zabránili náhlému zvýšení krevního tlaku, měli byste se vyhnout pomíněným a uzeným klobásám (jako jsou klobásy a šunka). Maso deliactes, které jsou rescised s doplňky stravy, obsahují sůl a tuk.

Kuřecí kůže

Kuřecí kůže může být velmi lákavá, ale také obsahuje nasycené tuky, trans-tuky, hydrogenované oleje. Jednodušeji řečeno, kuřecí kůže zvyšuje hladinu LDL cholesterolu (což je považováno za škodlivé a špatné). Vysoký cholesterol nutně také negativně ovlivňuje hypertenzi, může způsobit hypertenzi nebo zhoršit zdraví.

Káva a čaj

Sycená voda, čaj a káva jsou na seznamu nápojů s vysokým obsahem kofeinu a vedou k prudkému nárůstu kocoura a krevního tlaku.

Sladkosti a čokoláda

Sladkosti a čokoláda

Chutné pro každého člověka koláče, sušenky, muffiny, croissanty, obsahují máslo, cukr, nasycené tuky a sodík. To povede ke zvýšení hladiny cukru v krvi a krevního tlaku. Přečtěte si pozorně etikety sladkých potravin, které si koupíte, a vyberte si alternativy s nízkým obsahem cukru a tuku.

Čokoláda, na druhé straně, obsahuje theobromin. Tato látka zlepšuje srdeční rytmus. Čokoláda může být konzumována ráno, s nejméně 70% kakaa a ne více než dva kusy. Čím tmavší je čokoláda, tím méně tuku obsahuje.

Kysané zelí a okurky

Tyto dva produkty jsou skvělý doplněk k jakékoliv stravě, protože jsou nízkokalorické. Problém pochází z jejich vysokého obsahu sodíku. Například, půl šálku kysaného zelí obsahuje více než 450 miligramů sodíku, a jedna okurka – přibližně 550 miligramů. Doporučená denní dávka příjmu sodíku je 2300 miligramů.

Energetické nápoje

Pokud trpíte hypotenze, můžete použít energetické nápoje ke zvýšení krevního tlaku. Samozřejmě, že mají mnoho vedlejších účinků a jsou stále více definovány jako nezdravé, a to navzdory vysokému obsahu draslíku, hořčíku a sodíku.

Věděl jsi to…? Mrkev a špenát se doporučují pro spotřebu hypertenzí, protože tato zelenina normalizuje krevní tlak. Nabídka je žádoucí, aby byla bohatá na čerstvá vejce, kuře, semena a čerstvou zelenou zeleninu.

Pořádně se starejte o své srdce!

Kontrola krevního tlaku se zdá být velmi složitým a téměř nemožným úkolem pro mnoho lidí, kteří trpí tímto problémem. Znalost potravin, které zvyšují krevní tlak, a použití NeoCard, zajistit 100% kontrolu hladiny a zlepšit srdeční činnost. Vyhněte se konzumaci tučného masa, uzených masných výrobků, slaných potravin, pečiva s máslovým těstem, bílou moukou, zmrzlinou atd.

Postarejte se o své srdce a tělo a užijte si zdravější životní styl!

>>Přečtěte si více článků v našem BLOGU<<

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.