Byliny proti vysokému krevnímu tlaku a stresu v roce 2022

Doba čtení: 7 min

bylinky, stres

Když známe ty správné bylinky a rostliny, můžeme kontrolovat svůj krevní tlak. Správný a včasný příjem bylinek proti hypertenzi nám může ušetřit spoustu zdravotních problémů. Pravidelný příjem potravin, které ovlivňují krev, soustavně posílí schopnost našeho těla vyrovnat se s měnícími se hladinami.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je stres # 1 zabijákem zdraví moderního člověka. I když nepřímým způsobem. Pokaždé, když jsme v nadměrném stresu, spustí se v našem těle nějaký mechanismus. Je to naše obranná reakce na hrozící nebezpečí v životním prostředí. Naši primitivní předkové, kteří se živili lovem a sběrem, přežili díky němu. Aktivace komplexního biochemického procesu v mozku aktivuje uvolňování hormonu adrenalinu. Způsobuje vysoký krevní tlak. Tento nečekaný příval krve do mozku nám umožňuje reagovat na jakoukoli hrozbu. Pokud se to však děje příliš často, může to zvýšit riziko hypertenze, esenciální hypertenze a neurogenní hypertenze.

V moderním hektickém životním stylu je starostí a stresu velmi často přebytek. Stres v práci spojený s osobními problémy může být špatným přítelem našeho duševního stavu. WHO má dokonce speciální definici toho, co je „zdravé a vyvážené pracovní prostředí“. Ale to by nás nemělo děsit. Existuje mnoho dostupných metod pro zvládání stresu – například jóga a meditace mohou snížit stres. Můžeme také přistoupit k osvědčeným přírodním prostředkům, jako je cibule, česnek a citron na vysoký krevní tlak Trh v roce 2022 nabízí dostatek alternativ k dosažení lepší kontroly nadměrného stresu. Jedním z nejoblíbenějších produktů zákazníků s čistě přírodním složením jsou Kapsle proti hypertenzi Tonerin. Mají skvělou zpětnou vazbu v recenzích zákazníků a komentářích na fórech. Obsahují extrakt z kůry, pryskyřice a listů divokého modřínu a jejich cena je v ČR přijatelná.

Jaké jsou hlavní typy hypertenze? Jak předejít hypertenzi? Jak se hypertenze léčí? Jaké jsou nejlepší bylinky proti hypertenzi, esenciální hypertenzi a neurogenní hypertenzi? Které potraviny ovlivňují krevní tlak? Jaké jsou hlavní typy hypertenze?

Níže se dozvíte, které jsou 7 nejúčinnějších bylin proti stresu a vysokému krevnímu tlaku!

Život s hypertenzí – jak se hypertenze léčí?

hypertenzí

Moderní věda nepovažuje přítomnost chronického vysokého krevního tlaku za přímé nebezpečí pro lidské zdraví. I když hypertenze může být právě to. Jakmile jsme vystaveni chronickému stresu, všichni snadno rozpoznáme primární příznaky takzvaného vysokého krevního tlaku. Říká se jí také chronická hypertenze. Podle oficiálních stránek Krajského zdravotního inspektorátu (RHI) musíte mít hodnoty systolického a diastolického krevního tlaku mezi 89 – 139 mmHg, abyste jím trpěli.

Arteriální hypertenze se dělí na následující podtypy:

 • Primární hypertenze: Medicína to zná také jako „esenciální hypertenze“ a „idiopatická hypertenze“. Jedná se o nejčastější typ onemocnění. Je považováno za geneticky podmíněné. Vliv mohou mít i faktory jako přejídání tučných jídel, cukr, sůl, cigarety, drogy a alkohol.
 • Sekundární hypertenze: Přesný vědecký termín, který ji popisuje, je „sekundární hypertenze MKN 15“. Je také známá jako neuropatická hypertenze.Etiologie onemocnění může být různá, se stávajícími ledvinovými problémy, hypotyreózou a Cushingovým syndromem.

Je důležité včas zakročit, ať už trpíte primární hypertenzí (esenciální hypertenze, arteriální hypertenze) nebo neurogenní hypertenzí (sekundární). Přístup k různým typům hypertenze se u každého lékaře liší. V každém případě je dobré podchytit stav brzy. Pokud jste milovníky čaje, pravděpodobně již pijete bylinky proti hypertenzi, ale možná ne ve správném množství. Pokud ano, nemusíte spoléhat ani na drahé léky. Svůj tep a nervové napětí můžete vždy uklidnit pomocí produktů populárních v roce 2022, jako je Cardio Active, které se těší skvělým recenzím v zákaznických recenzích na fórech a jejich cena je přijatelná.

Léčba hypertenze – jak hypertenzi předcházet?

Mnoho lidí se domnívá, že „preventivní působení při prvních příznacích hypertenze = léčba“. Každý, kdo trpí vysokým krevním tlakem, ví, že je zde mnohem větší ohrožení života než u lidí s hypotenzí. Život s hypertenzí není snadný. Je třeba dbát na své zdraví – počínaje jídlem, projít zátěží a dostat se do středu. Takže místo toho, abyste přemýšleli, jak léčit hypertenzi, položte si jinou otázku.

Například jak předcházet hypertenzi. Doktor Mike, populární lékař na YouTube, podrobně vysvětluje tento stav a vysvětluje, jak jej ovládat. Samozřejmě je to otázka s mnoha různými odpověďmi. Mnoho lidí se obrací k práškům na vysoký krevní tlak bez lékařského předpisu. To není vždy dobrá volba, ačkoli některé z nich jsou bylinné pilulky na vysoký krevní tlak nebo alespoň obsahují bylinky a potraviny pro kontrolu krve ve své receptuře. Jiní volí fungující a zcela přírodní produkty k normalizaci nadměrně nebezpečných hodnot krevního tlaku. Mezi oblíbené v roce 2022 patří Cardialica.

Naše babičky často pijí validol na vysoký krevní tlak. Populární je také užívání aspirinu na vysoký krevní tlak. Ale musíte být opatrní. Jde o léky, které mohou mít nepříjemné vedlejší účinky, pokud překročíte doporučenou denní dávku. Nejsou pro volnou spotřebu. Pokud hledáte lidový lék na vysoký krevní tlak, jezte více česneku na vysoký krevní tlak. Mnoho odborníků na ájurvédu a alternativní medicínu nazývá rostlinu „Mercedes léků na vysoký krevní tlak“. Existují však i další velmi užitečné bylinky proti vysokému krevnímu tlaku. To jsou ty, na které se podíváme níže.

Nebezpečný vysoký krevní tlak, příznaky

Nebezpečný vysoký krevní tlak – příznaky – jak ho poznat?!

Přítomnost nadměrně nebezpečných hodnot krevního tlaku je jedním z posledních příznaků primární hypertenze. Velmi často se stav stává chronickým a doživotně nevratným. Jak se ale naučíme rozpoznat přítomnost esenciální hypertenze a neurogenní hypertenze v našem životě? Níže jsme vybrali nejčastější stížnosti, které je signalizují!

Vysoký krevní tlak – příznaky!

Pozor na následující ukazatele nebezpečných hodnot krevního tlaku!

 • Často bolest hlavy způsobená pumpováním většího množství krve do mozku a z mozku.
 • Dušnost při pohybu, která nevyžaduje větší fyzickou aktivitu než normálně.
 • Mírné závratě a vertigo, které se čas od času objevují.
 • Tinnitus bez vystavování se hlasité hudbě nebo práci s těžkou technikou.
 • Sucho v ústech se stresem nebo nervovým napětím.

Pojďme zjistit, kterých 7 rostlin a bylinek proti stresu a hypertenzi funguje lépe než pilulka na vysoký krevní tlak.

1. Ashwagandha (indický ženšen) – bylina pro lidi pracující pozdě!

Ashwagandha

Tradiční použití této byliny v ájurvédě je spojeno s obnovením síly po dlouhé nemoci. Používá se u dětí a starších osob. Ashwagandha může pomoci tělu vyrovnat se se střední a silnou úrovní stresu. Také snižuje úzkost tím, že působí lépe než validol při vysokém krevním tlaku. Toto je typická bylina na vysoký krevní tlak používaná v indických praktikách.

Pomáhá posilovat imunitní systém. Doporučuje se těm, kteří trpí nedostatkem energie a častými nemocemi z únavy. Vyrovnává hladiny hormonů, což vede k nižší sekreci „stresového hormonu“ – ghrelinu. Ashwagandha je užitečná pro lidi, kteří mají potíže se spánkem a soustředěním. Stejně jako pro starší lidi, kteří hledají bylinné pilulky na vysoký krevní tlak. Pomáhá také těm, kteří mají problémy s pamětí. Nedoporučuje se používat během těhotenství a pro osoby s alergií na rodinu brambor.

Viz také: Čaj na hubnutí

2. Třezalka tečkovaná – pro klidný každodenní život bez známek esenciální hypertenze!

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná je výbornou bylinou proti hypertenzi. Je to kvetoucí keř původem z Evropy. V angličtině se bylina nazývá St. Johns Wort. Svůj název má podle toho, že často kvete v den narozenin biblického Jana Křtitele (sv. Jana). Květy a listy třezalky obsahují účinné látky jako je hyperforin. Třezalka se nejčastěji nabízí ve formě čaje, tablet nebo tekutin.

Bylina se používá k léčbě deprese a mnozí vědci tvrdí, že má téměř stejnou sílu jako antidepresiva. Pokud máte podezření, že trpíte hypertenzí, udělejte si bylinkový čaj. Pilulky na vysoký krevní tlak bez předpisu nehledejte. Nedělejte z užívání aspirinu proti vysokému krevnímu tlaku pravidelnou praxi. Problém s třezalkou tečkovanou však je, že mnoho dalších sloučenin s ní nedokáže interagovat. To je u byliny rarita, ale tato skutečnost by neměla být ignorována. Seznam je opravdu dlouhý, proto je nejlepší se s ním seznámit, než ho začnete pít.

3. Kozlík lékařský, Když vaše tělo nechce odpočívat

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský je bylina pocházející z Evropy a části Asie, ale dnes se s ním můžeme setkat i v Severní Americe. Kořen kozlíku lékařského se používá při přidávání do čaje nebo biokosmetiky. V dnešní době se bylina nejčastěji používá při problémech se spánkem, zejména u lidí trpících nespavostí. Kozlík lékařský lze také testovat na úzkost a psychický stres, ale neexistuje dostatek vědeckých tvrzení, která by tyto vlastnosti podporovala.

Předpokládá se, že pravidelný příjem kozlíku lékařského může zkrátit dobu potřebnou k usnutí asi o 15 až 20 minut. Navíc působí jako bylinné pilulky na vysoký krevní tlak. Bylina navíc zlepšuje kvalitu spánku. Vědci se domnívají, že 400-900 mg. Nejlépe funguje extrakt z kozlíku lékařského, užívaný až 2 hodiny před spaním. Při vysokém krevním tlaku působí mnohem lépe než kozlík lékařský. Snižuje také frekvenci propuknutí neurogenní hypertenze. Lidé, kteří s jeho užíváním teprve začínají, by měli mít na paměti, že jejich tělo může potřebovat až 4 týdny, aby pocítilo výhody.

4. Levandule – Pro lepší náladu během dne

Levandule

Když se řekne levandule, většina lidí si ji spojí s fialovou barvou nebo výrazným aroma. A věděli jste, že v posledních letech je levandulový esenciální olej stále populárnější? Může za to jeho jedinečná schopnost pomáhat při nervových potížích. Má také silné protizánětlivé vlastnosti. Funguje stejně jako česnek při vysokém krevním tlaku.

Levandule se tradičně používá k léčbě neurologických problémů, jako jsou migrény, stres, úzkost a deprese. Američtí vědci zjistili, že lidé, kteří užívali 80 mg. Levandulový esenciální olej pro vůni domova, cítíte se uvolněněji. Cítí se vyrovnanější, snižují úzkost a lépe spí. Navíc je tato metoda extrémně snadno použitelná a nehrozí žádné vedlejší účinky.

Pomáhá snižovat příznaky vysokého krevního tlaku. Chcete-li snížit stres a zlepšit spánek, umístěte vedle postele difuzér esenciálního oleje. Zapněte ho večer před spaním nebo během spánku – volba je na vás. Udělejte si šálek horkého čaje s vůní levandule a užívejte si rovnováhu kolem sebe.

5. Heřmánek pro uklidnění Po náročném dni

Heřmánek

Většina vědců spojuje heřmánek se zlepšeným spánkem. To je způsobeno tím, že obsahuje antioxidant zvaný apigenin. Jeho role podporuje funkce a vazbu určitých receptorů v mozku, které způsobují, že se cítíme ospalí. Může nám tak pomoci ve chvílích, kdy je těžké usnout. V tradiční české medicíně se však blahodárné vlastnosti heřmánku zdaleka neomezují jen na toto.

Méně známé přínosy heřmánku pro zdraví a srdce jsou:

 • Heřmánek pomáhá k činnosti žaludku, zlepšuje trávení a snižuje přebytečnou plynatost.
 • Bylina má také protizánětlivé účinky. Může podporovat hojení ran.
 • Může pomoci při pocení při nachlazení, chřipce nebo chřipce.
 • Je přirozenou náhražkou validolu při vysokém krevním tlaku.
 • Při vysokém krevním tlaku zklidňuje činnost kardiovaskulárního systému mnohem lépe než aspirin.

6. Verbena – Mercedes léků na vysoký krevní tlak!

Verbena

Esenciální olej Verbena velmi pomáhá v přítomnosti psychického stresu. Ne náhodou jde o doplněk k různým druhům „uklidňujících“ čajů. Stejně jako levanduli můžete doma provonět vervenu, která přináší svěžest a pocit uvolnění. Jeho sloučeniny také pomáhají vyrovnávat hormony, zejména ty spojené s uklidněním nervů. Tato bylinka může být rozhodně vaším přítelem v době stresu a úzkosti!

7. Meduňkový čaj pro cenově dostupný a rychlý klid

Meduňkový čaj

Meduňka je mimořádně populární v jihovýchodní Evropě. Bylina je známá svými uklidňujícími vlastnostmi, zejména z čajů dostupných i v tom nejmenším supermarketu. Vyrovnává nervový systém a pomáhá nám cítit se klidnější a vyrovnanější. Může podporovat klid v přítomnosti nespavosti, podrážděnosti, migrény, deprese a úzkosti. Balzám nejsnáze vyzkoušíte ve formě čaje. Funguje téměř stejně dobře jako bylinné pilulky na vysoký krevní tlak. Jak již bylo zmíněno, je k dostání téměř v každém supermarketu za mimořádně dostupnou cenu.

Jezděte pomaleji!

Bez ohledu na to, jak moc úzkosti vám leze na hlavu, snažte se dosáhnout duševního klidu a věřte, že vše bude v pořádku. Věřte, že je to dobré a udělejte si šálek uklidňujícího čaje s některou z bylinek, které jsme zmínili výše!

Ve vážnějších případech a exacerbacích můžete vždy počítat s bylinnými Kapsle s divokým modřínem CardioTens Plus. Jejich přírodní složení působí pro duševní klid a dobrou rovnováhu srdečního rytmu. Jsou preferovanou volbou zákazníků v roce 2022 kvůli rychlému a bezpečnému provozu a dostupné ceně v ČR. Ve většině případů se věci zlepší – nikdy nevíte, co vás čeká za rohem.

Další zajímavé a užitečné články – podívejte se na náš blog!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.