Cystitida a inkontinence byly dlouho považovány a vnímány jako primárně ženské zdravotní problémy. Vědci si ale v posledních dvou desetiletích všimli, že jím začíná trpět stále více, jinak zdravých mužů a dětí. co to způsobilo? Začněme tím, že si vysvětlíme, co je to lékařský problém. Cystitida je bakteriální infekce sliznice močového měchýře. Primárně ji způsobují bakterie E. coli. Dalšími důvody pro jeho vzhled mohou být reakce na některé léky, antikoncepci, nevhodné prostředky pro intimní hygienu a používání katétru.
Ve většině případů lze cystitidu a inkontinenci léčit domácími prostředky. Své zdraví můžete posílit také užíváním bylinných doplňků. Dnes trh nabízí širokou škálu produktů, které vám mohou pomoci zklidnit příznaky a mít normální močení. Jedním z nejlepších z nich je Urovico. Jejich oficiální stránka nabízí lukrativní cenu a složení je zcela přírodní, obsahuje niacin a vitamín C. Dbejte také na dodržování dobré osobní hygieny. Používejte produkty, které jsou vhodné pro vaše individuální potřeby a nezpůsobují další podráždění těla.
Co je cystitida a inkontinence? Proč jimi trpí častěji ženy než muži? Jak léčit jejich příznaky domácími prostředky? Jaké jsou nejlepší přírodní produkty pro odstranění infekcí močového měchýře? Jaká opatření osobní hygieny je třeba provést, abyste zůstali zdraví a čistí? Jak problému předejít?
Vše o cystitidě a inkontinenci se dozvíte v následujícím článku!
Co jsou cystitida a inkontinence
Cystitida a inkontinence se mohou objevit z následujících důvodů:
- Nedostatečná osobní hygiena. To znamená, že si intimní zónu myjete příliš často nebo příliš špatně. Špatná hygiena vede k množení velké palety bakterií a to je faktor rozvoje infekce. Na druhé straně urogenitální oblast má svou ochrannou mikroflóru prospěšných bakterií. Pokud je toto místo průběžně dezinfikováno gely, mýdly a jinými dezinfekčními prostředky, dojde k porušení ochranné živé bariéry.
- Sexuální kontakty. Cystitida není sexuálně přenosná. Po radovánkách mezi prostěradly je ale dobré se hned umýt a osprchovat. Tím se vyčistí bakterie, které se dostaly do močové trubice.
- Nedostatečný příjem tekutin. Moč má čistě mechanický čistící účinek na močové cesty. Když je ho málo, vytvářejí se podmínky pro zadržování bakterií.
- Gastrointestinální potíže. Průjem a zácpa jsou příčinou rozvoje cystitidy v důsledku šíření střevních bakterií v urogenitální oblasti.
- Katetrizace, trauma, cystoskopie a operační zákroky. Zavedení uretrálního katétru nebo provedení jakéhokoli zásahu přes močovou trubici může způsobit bakteriální infekce.
- Diabetici vylučují glukózu močí, což je skvělá živná půda pro mikroorganismy.
Cystitida a inkontinence jsou jedny z nejrozšířenějších a nepříjemných urologických onemocnění. Ve své podstatě jsou to záněty sliznice močového měchýře. Mohou to být chemické, radiační nebo bakteriální záněty, přičemž ty druhé jsou nejčastější. V těchto případech se do močového měchýře dostávají patogenní bakterie. Tam se vyvinou a začnou projevovat první příznaky onemocnění. Za normálních okolností toto místo postrádá bakteriální flóru. Velké množství mikroorganismů, které se do ní dostávají, vždy vede ke vzniku takzvané akutní cystitidy. Nejčastější příčinou jeho vývoje jsou střevní bakterie.
Toto onemocnění postihuje všechny věkové skupiny od dětí až po seniory. Statistiky uvádějí, že zánětem močových cest onemocní průměrně 30 až 50 % populace. Ženy onemocní až 3x častěji než muži. Může za to jejich kratší močová trubice, která je předpokladem pro snadnější vstup choroboplodných bakterií. Ujistěte se, že se o sebe postaráte. Existuje spousta přírodních doplňků, které fungují při léčbě příznaků a příčin cystitidy. Jedním z nejspolehlivějších je Nutrivitalin.
Proč ženy trpí cystitidou častěji než muži
Toto jsou některá základní fakta, která by každá žena měla vědět o cystitidě:
- Přibližně 1 ze 3 žen ѝmá za život alespoň jednu epizodu cystitidy. Velmi často se stav opakuje.
- Asi 81 % všech případů infekcí močových cest se týká žen.
- Více než 27 % žen s epizodou UTI zažije další epizodu během příštích 6 měsíců a 48 % během příštího roku.
- Sexuálně aktivní ženy jsou vystaveny vyššímu riziku STI (sexuálně přenosných infekcí) než ostatní zástupci něžnějšího pohlaví.
- Ženy jsou náchylnější k infekcím močového měchýře kvůli velikosti a umístění močové trubice v těle.
Cystitida je onemocnění, se kterým se setkala snad každá žena a jedná se o zánět sliznice močového měchýře. Uretritida, která se může vyvinout paralelně s cystitidou nebo nezávisle, je zánět močové trubice. Podle statistik každá čtvrtá žena trpěla cystitidou alespoň jednou v životě. Ženy jsou kořistí takových infekcí častěji než muži kvůli anatomickým rysům. Jejich močová trubice je kratší, širší a nachází se v blízkosti pochvy. Bojujte s příznaky cystitidy užíváním přírodního doplňku, jako je Cystonette.
U žen jsou anatomické vlastnosti a umístění močové trubice předpokladem pro rozvoj bakteriálního zánětlivého procesu. Cystitida je nejčastější bakteriální zánět, způsobený v 80 % případů Escherichia coli. Bohužel kvůli vysoké prevalenci bakterie si některé kmeny začínají vyvíjet rezistenci vůči antibiotikům.
3 hlavní typy cystitidy – jak je rozpoznat
Toto jsou 3 hlavní typy cystitidy a jak rozpoznat rozdíly mezi nimi:
- Akutní cystitida. Je charakterizována neovladatelnou bolestivou potřebou močit a podrážděním při močení. I když to může znít děsivě, je to krátkodobý problém. I když se vyskytuje se závažnějšími příznaky, akutní cystitida prochází poměrně rychle. Obvykle trvá několik dní až týden a tato doba může být s domácími prostředky výrazně kratší. Nicméně, pokud nejsou přijata včasná opatření kapslí, může se vyvinout v chronickou. Ošetřete to užíváním přírodního Cistat.
- Chronická cystitida. Vyskytuje se s mírně mírnějšími příznaky. Obvykle se nevyznačuje bolestí, ale neustálým nepohodlím a sporadickými situacemi exacerbace. To závisí na okolních faktorech a celkovém zdravotním stavu pacienta.
- Sekundární cystitida. Je to infekce, vytvořená v důsledku jiného onemocnění, jako komplikace. Tato komplikace trvá měsíce. Řešením je obvykle řešení základního onemocnění, které zánět způsobilo. Mezitím je dobré aplikovat domácí léky na cystitidu nebo nějaký jiný typ homeopatie na zmírnění příznaků nemoci. Totéž platí pro muže s chronickou prostatitidou a BPH.
Jak léčit příznaky cystitidy pomocí domácích léků
Cystitida není v našem světě nic nového. Naše babičky a prababičky se s tím mnohokrát potýkaly a dokázaly úspěšně používat bylinné a domácí prostředky. Nejúčinnějším trikem na zmírnění bolesti a otoků v podbřišku je aplikace tepla. Může to být jen teplý ručník nebo láhev s horkou vodou. Homeopatie doporučuje konzumaci brusinek při cystitidě.
Pokud chcete úspěšně aplikovat domácí léky na cystitidu, musíte nosit lehké, chladné a volné oblečení. Ujistěte se také, že máte spodní prádlo, které netlačí jak na břicho, tak na genitálie. Dalším krokem v domácí léčbě cystitidy je zvýšený příjem tekutin. Voda by měla být přijímána průběžně po malých doušcích. Je třeba se vyhnout tekutinám, jako je káva, alkohol a citrusové šťávy. Mohou výrazně zhoršit bolest a nutkání k močení a sabotovat již aplikovaná opatření.
Jak předcházet cystitidě a inkontinenci – několik užitečných tipů
Tyto tipy vám pomohou zabránit rozvoji cystitidy a inkontinence:
- Pít hodně vody. To je ještě důležitější, pokud podstupujete chemoterapii nebo radiační terapii, zejména ve dnech vašich procedur.
- Často močit. Pokud máte chuť jít na toaletu, neotálejte.
- Po odchodu na toaletu se otírejte zezadu dopředu. Snížíte tak riziko šíření bakterií z řitního otvoru do pochvy a močové trubice.
- Dejte přednost sprše před vanou. Pokud jste náchylní k infekcím, není pro vás vana tou nejlepší volbou. Bakterie se tam snadno šíří a rozvíjejí.
- Pečlivě omyjte intimní oblast kolem pochvy a konečníku. Dělejte to každý den a rozhodněte se spolehnout se na jemné produkty intimní hygieny až po agresivní mýdla a sprchové gely. Používejte jemné pohyby, protože tato oblast je obzvláště náchylná k podráždění. To vám také pomůže předcházet vyrážkám.
- Vyhněte se uměle parfémovaným produktům intimní hygieny a deodorantům. Mohou dráždit močovou trubici a močový měchýř.
- Po styku se co nejdříve jděte vymočit. Snížíte tak riziko stagnace bakterií, které se mohly dostat do močové trubice.
Rozpoznání prvních příznaků cystitidy
Toto jsou nejčastější příznaky cystitidy:
- bolest, pálení nebo píchání během močení nebo sexuálního kontaktu;
- Častější a naléhavější nutkání k močení než normální;
- Moč, která je tmavá, zakalená nebo má silný zápach;
- Bolest a napětí v dolní části břicha;
- Obecná nevolnost, bolestivost a slabost;
Cystitida je extrémně nepříjemný zdravotní problém. To vytváří pro pacienta neustálé nepohodlí. Příznaky jsou charakterizovány neustálým nutkáním na močení a otokem v břiše. Při močení je pozorována extrémně silná bolest. Pacienti to často popisují jako pocit stříhání. Nutkání na močení je tak časté, že se poměrně často jedná o planý poplach, který je však vždy doprovázen právě zmíněnou řeznou bolestí.
Zvyšuje se s každým dalším pokusem o močení. Symptomy lze zastavit nebo výrazně zmírnit homeopatií nebo užíváním přírodních doplňků. Po chvílích intimity se nezapomeňte pečlivě umýt. To pomůže zabránit rozvoji onemocnění. Pečujte o své tělo a milujte ho naplno!
Dobrá hygiena vás ochrání před bakteriálními infekcemi
Více než ¼ ženské populace na světě trpělo nepříjemnými příznaky cystitidy a inkontinence. Nestaňte se součástí této statistiky dodržováním některých základních hygienických opatření. Pečlivě omyjte a vždy řádně otřete. Po styku se osprchujte.
Dodržování zdravé stravy a pravidelné cvičení vám také pomůže vyhnout se bakteriálním infekcím. Strava bohatá na minerály podporuje diuretika a detoxikaci. Odplaví bakterie přítomné v systému a normalizují močení. Dodatečně používejte přírodní produkty, které nedráždí orgány. Milujte své tělo, aby vás milovalo zpět!